YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"MHP sen o bayrağa sahip çıkamadığın için ayakta"
"MHP sen o bayrağa sahip çıkamadığın için ayakta"
11 Haziran 2014 17:23
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP ve ülkücü camianın ayakta olmasının sebebinin Türk bayrağına sahip çıkılmadığından olduğunu söyledi.

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda, "MHP ve Türk milliyetçilerine yönelik suçlamalarda bulunduğunu" öne sürerek, Erdoğan'ın başbakanlık koltuğuna oturduğu günden itibaren MHP'yi ve Türk milliyetçilerini "Türk ırkçılığı siyasi Türkçülük" yapmakla suçladığını savundu. Yalçın, "Affedilmez bir kötü niyetle camiamızı ayrılıkçılar ve bölücülerle mukayese ediyor, kartalla sineği eşdeğer ve aynı seviyede göstermeye çabalıyorsun" görüşünü savundu.

Erdoğan'ın "MHP ve ülkücü camianın bayrağı istismar ettiğini" söylediğini aktaran Yalçın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bayrağa sahip çıkmak ne zamandan beri istismar oldu  Şanlı bayrağımızı parti reklamının malzemesi haline getirip asıl istismar eden sen değil misin  MHP ve ülkücü hareket, şanlı bayrağımızı canından aziz bilmektedir. MHP ve ülkücü camia, sen o bayrağa sahip çıkamadığın için ayaktadır. Sen bilmez misin ki MHP ve milliyetçi ülkücü hareket, o bayrak uğruna binlerce şehit vermiştir  Bilirsin de işine gelmez elbette."

Yalçın, Türkiye'nin varlığı, birliği, dirliği, bayrağı ve bütün mukaddeslerine yapılan saldırıların tahammül sınırlarını aştığını savundu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler