YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP, seçim startını bugün veriyor
MHP, seçim startını bugün veriyor
28 Ocak 2011 08:47
Bahçeli, bugün büyük bir törenle hem seçim bildirgesini hem de partiye katılımları açıklayacak

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün büyük bir törenle hem seçim bildirgesini hem de partiye katılımları açıklayacak.

Çok sayıda merkez sağ siyasetçi bugünkü törenle MHP rozetini yakasına takacak. Bu isimler arasında eski AKP’li Bakan Murat Başesgioğlu ile geçtiğimiz hafta AKP’den istifa eden Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç de bulunuyor. 

DYP’nin ünlü ismi Bahattin Şeker’e de Bahçeli MHP rozetini bugün takacak. MHP’nin seçim bildirgesinden bazı başlıklar şöyle:

DARGELİRLİYE HİLAL KARTI: İşsizler, dargelirliler, yardıma muhtaç olanlar, engelliler, ev kadınları gibi kesimler, sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınacak. Bu kesimlere ‘Hilal Kart’ dağıtılarak ücretsiz olarak sağlıktan, gıdaya kadar bir çok yardımı alabilmeleri sağlanacak. Engelli vatandaşların istihdamı için yeni yasalar çıkarılacak.

 AİLEDEN BİR KİŞİYE SİGORTA: Ailede çalışan hiç kimse yoksa bir kişiye devlet sigorta yapacak ve sosyal güvence sağlayacak. Ailenin tümü bu şekilde korunmuş olacak. Ayrıca tümü işsiz olan aileden bir kişiye maaş bağlanacak.

ŞEHİT BABASINA İŞ: Şehit ailelerine koruma planı hayata geçirilecek. Şehit ailesinin sosyal güvencesi yoksa, sosyal güvence kapsamına alınacak. Şehit yakınına iş hakkı, “şehit babası ve annesini” de kapsayacak şekilde genişletilecek.

VERGİYE İNDİRİM: Akaryakıt başta olmak üzere vatandaşın belini büken vergilerin tamamına yakını indirilirken, dolaylı vergilerin kaldırılacağı vaat edilecek.

TEK DİL: Türkçe’nin “tek resmi dil” ve bütünlüğün simgesi olduğu seçim bildirgesinde de altı çizilecek.

Bahçeli, bugün AKP’den ayrılan Murat Başesgioğlu ve Yusuf Ziye İrbeç’e MHP rozetini takacak. (Vatan)

İSMİN GİBİ OL
 // EMİN ÇİFTÇİ
AKP SEKİZ YILDIR HANGİ MİTİNGİNDE ÜLKE SORUNLARINDAN BAHSETTİ HATIRLIYORMUSUN ERDOĞANLA BİRLİKTE TÜRK SİYASETİ SEVİYESİZLEŞTİ HAD BİLMEZLİK,ARGO,ÇAMUR ATMA,KABADAYILIK,HER KONUŞMASINDA SATAŞMA TEHDİT BAŞKA NE YAPIYOR...
31 Ocak 2011 17:46
SENİ GİDİ TAKİYYECİ SENİ !
 // BATUHAN
Hayret Yeşil kart olmuş Hilal kart geriye kalanlar tek dil Türkçedir körlüğünün dayatmasınının etnik milliyetçiliğinin dışında hepsi bir şekilde zaten var. Eyvah eyvah bahçeli yine birşey bulamamış galiba metematik hesaplarına geri dönecek !...
28 Ocak 2011 14:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler