YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Öcalan'ı İmralı'dan Çıkaracak
MHP'nin hazırladığı seçim beyannamesine göre iktidara gelirse Öcalan'ı İmralı'dan çıkaracak ve normal bir cezaevine sevk edecek.
MHP Öcalan'ı İmralı'dan Çıkaracak
12 Nisan 2015 / 08:09 Güncelleme: 12 Nisan 2015 / 13:58

MHP'nin hazırladığı seçim beyannamesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Sözcü gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre MHP, Abdullah Öcalan'ı İmralı'dan çıkarıp, F tipi cezaevine nakledecek.

"17-25 Aralık failleri hesap verecek"

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin seçim beyannamesine son şeklini verdi. Beyannamede AKP 'li 4 eski bakanla ilgili 17-25 Aralık operasyonuna da değinilerek, ''Çaldıkları paralar son kuruşuna kadar tahsil edilecek, failler de yargı önünde hesap verecektir'' denildi.

"PKK en kısa zamanda bitirilecek"

Beyannamede "Terörle müzakere değil, mücadele edilecek. Yürütülecek kararlı bir mücadele ile PKK uluslararası uzantıları dahil olmak üzere en kısa zamanda kesin olarak bitirilecek'' denildi.

Beyannamede büyük müjdeler

Bahçeli'nin gelecek hafta kamuoyuna açıklayacağı beyannamede, 350 bin öğretmene "atama", 4/C'lilere "kadro", yaş haddine takılanlara ise "emeklilik" hakkı müjdesi veriliyor. Emekli esnaftan kesilen yüzde 15'lik Sosyal Güvenlik Primi de kaldırılacak.

Akaryakıt ve elektrik fiyatlarında indirim

Beyannamede ''Akaryakıt ve elektrik fiyatları indirilecek. Araçlarını yenileyecek şoför esnafından bir kereye mahsus ÖTV ve KDV alınmayacak.Düşük faizli finansman desteği sağlanacak, mevcut faiz oranları aşağılara çekilecek''denildi. Şu vaadlere de yer verildi: Çiftçilerin mazot, gübre ve diğer ağır girdilerindeki maliyetler düşürülecek. Gübre ve mazota verilen destekler artırılacak.

Doğum yardımları artırılacak

-Doğurganlık hızını artırmak ve nüfusun yaşlanmasını önlemek için her çocuk için verilen doğum yardımları artırılacak.

-1,2 milyon insanımızın aldığı yaşlılık ve engelli aylığı iyileştirilecek.

-Muhtaç asker ailelerine yardım programı çerçevesinde 96 bin asker ailesinin yüzü güldürülecek, para yardımı yapılacak.

-Eşi vefat eden kadınlar ile sosyal yardım kartı alan 1.7 milyon vatandaş muhannete muhtaç edilmeyecek.

-Engellilere sosyal, siyasal ve ekonomik imkanlar bir lütuf olarak değil analarının ak sütü gibi sunulacak.

Alevilik Araştırma Merkezi

Devlet desteğiyle "Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezi" kurulacak. Bu merkez genel bütçeden ayrılacak ödenekle desteklenecek ve idari bakımdan özerk olacak.

Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde bir bölüm kurulacak. Alevi İslam inancını bünyesinde teşkil edecek şekilde Diyanet İşleri Başkanlığında yapısal ve radikal düzenlemelere gidilecek. Devlet Cemevlerine genel bütçeden ödenek tahsis edecek.

Bedelli askerlik sürprizi

Parası olanın bedelli askerlik imkanından yararlanacağı, olmayanın ise dışarıda tutulacağı adaletsiz bir uygulamaya izin verilmeyecek. Askerlik süresi ülkemizin savunma ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeniden belirlenecek.

mhp
 // M.N.A
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
12 Nisan 2015 10:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler