YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP MİT TIR'larına yapılan operasyona neden tepki göstermedi?
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Adayı Prof.Dr. Mevlüt Karakaya, MHP'nin MİT TIR'larına yapılan operasyona tepki göstermeme sebebini ve İç güvenlik yasasını neden desteklemediğini açıkladı.
MHP MİT TIR'larına yapılan operasyona neden tepki göstermedi?
23 Mayıs 2015 / 08:43 Güncelleme: 23 Mayıs 2015 / 08:42

Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın hazırlayıp sunduğu Gözden Kaçanlar programına konuk olan, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Adayı Prof.Dr. Mevlüt Karakaya MHP'ye dair merak edilen soruları cevapladı.

İşte Karakaya'nın konuşmasında öne çıkan kısımlar:

MHP İç güvenlik yasasını neden desteklemedi?

"Bu yasa neden çıktı biliyor musunuz? Bu yasa terörle falan alakalı değil. Terörle zerre alakası yok. yani yüzünü kapatmak zaten yasalarımızda yasak. Molotof kokteyli var ve yasalarımızda olan bir şeydi. Bu propaganda aracı olarak algı yönetiminde kullanıldı. Herkes elini vicdanına koyup buna bakacak."

MHP MİT TIR'larına yapılan operasyona neden tepki göstermedi?

"MHP gayri yasal yapılan ve ahlaka yasaya uymayan her şeye tepkisini koyar. Bazı şeylerin arkasını görmeyi bekler. Yani açık değilse gördüğü her şeye de atlamaz. MHP sorumluluk düzeyi son derece yüksek olan bir siyasi hareket. Yine bugüne kadar Türkmenlerle ilgili Türk dünyası ile ilgili diğer taraflara gösterilen hassasiyetin bu taraflara gösterilmediği noktasında sorunlar oldu. Bunun bir tanesine karşılık 10 tane örnek ortaya koyarız."

 

KANALAHBER / ÖZEL İÇERİK

 // Rasim DUMAN
"Urkek" degil, "erkek" ( !!! ) partimiz MHP, bizzat sahit oldugum son 40 senelik tarihi boyunca, milletin kaderinde donum noktasi olan her onemli konuda ve hadisede, ya sessiz kaldi, veya muhalefet yapti ve hicbir zaman "milli" olamadi. Onun icin de, milletin teveccuhunu kazanamadi....
23 Mayıs 2015 19:33
 // ozgurluk
Hepsinin suanda bagli oldugu yer ayni ve ayni yerden kontrol ediliyorlar...
23 Mayıs 2015 14:33
Her kişi ve kurum
 // refik
Tapınakçıları ve montaj kasetçilerini kızdırmamak için üç maymunu oynamak zorunda kalabilir ...
23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler