YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP liderinden Cindoruk'a ağır eleştiri
"Cindoruk olarak cinlik yapmayı bir kenara bırakın"
MHP liderinden Cindoruk'a ağır eleştiri
02 Ağustos 2009 / 07:51 Güncelleme: 02 Ağustos 2009 / 00:00

Devlet Bahçeli, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a "Bir şahsiyet var, o şahsiyet siyaset kahyasıdır"dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin yaptığı bölünmüş yolları överek, "Bölünmüş yollar, Türkiye'nin bölünmüşlüğüyle karıştırılmamalı. MHP olarak bölünmüş yollarda seni taktirle karşılıyor ve alkışlıyoruz, Türkiye'nin bölünmüşlüğüne yol aramana ise şiddetle karşıyız. O sebepten dolayı bölünmüş yollara evet, ama bölünmüş bir Türkiye'ye MHP her şart altında karşıdır." dedi.


Partisinin Buttim Konferans Salonu'nda yapılan Bursa İl Kongresi'ne katılan Devlet Bahçeli, burada partililere hitap etti. 9. Olağan Büyük Kurultay'a doğru gidilirken şimdiye kadar 757 ilçe ve 18 ilde kongre yapıldığını belirten Bahçeli, kongre süreçlerinin tamamlanması ile büyük kurultayın yapılacağını kaydetti.


Cindoruk'u sert bir dille eleştiren Bahçeli, şöyle konuştu:


"Bir şahsiyet var, o şahsiyet siyaset kahyasıdır." diyen Bahçeli, kendi siyasi üsluplarında böyle bir şey olmadığı halde konuşmaya mecbur kaldıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Patron veya ağa çiftlikte olmazsa, kahya çiftliği idare eder. 29 yıldan bu yana ağalar yani siyasi liderler bir siyasi alanda bulunmadıkları için bu siyasi kahya her 5 senede 3 senede bir devreye çıkar, televizyonlara varıp konuşmaya başlar. Herkes de onu saygıyla dinler. Bu şahsiyet İzmir'de birleşme partiyle buluşurken, 'MHP bir şey söylemiyor', genel başkanları sayın siyaset kahyası sizin MHP'ye olan düşmanlığınızın nereden nereye varıp geldiğini herkes gayet iyi biliyor. Cindoruk olarak cinlik yapmayı bir kenara bırakın. Bir tanesi MHP'nin sahibinin sesi olarak MHP'nin Türkiye'nin bölünmesi konusundaki hassasiyetini ifade ettiği sürede MHP'nin görüşlerini eleştiriyor. Sahibinin sesi bir günde şu PKK'yı eleştir de senin ne olduğunu görsün bu millet."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler