YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Lideri Bahçeli'den sürpriz 'Başkanlık' açıklaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli, AK Parti'nin başkanlık sistemiyle ilgili Anayasa taslağını TBMM'ye getirmesi gerektiğini ifade ederek, Türkiye'nin hangi sistemle yönetileceğiyle ilgili muammanın bir an önce kapanması gerektiğini söyledi.
MHP Lideri Bahçeli'den sürpriz 'Başkanlık' açıklaması
11 Ekim 2016 / 11:31 Güncelleme: 11 Ekim 2016 / 12:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkanlık sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, AK Parti'nin başkanlık sistemiyle ilgili Anayasa taslağını TBMM'ye getirmesi gerektiğini söyledi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

AK PARTİ TASLAĞI MECLİS'E GETİRMELİDİR

AK Parti başkanlık sistemiyle ilgili inadını sürdürecekse, Anayasa taslağını TBMM'ye getirmelidir. Ya 367'yi aşarak kanunlaşacaktır ya da milletin kararına sunulacaktır. Bizim tercihimiz her zaman olduğu gibi parlamenter sistemin devamı, güçlendirilmesi, reforma tabi tutulmasıdır.

Ancak milletimiz aksini söyleyecek olursa buna da diyeceğimiz herhangi bir şey doğal olarak bulunmayacaktır. Türkiye'nin nasıl ve hangi sistemle yönetileceğiyle ilgili muamma bize göre kapanmalı, bu iş kökünden bitirilmelidir.

SIRA PKK'YA GELİNCE NİYE SUSPUSTUR?

FETÖ'ye ceberut kesilenler, sıra PKK'ya gelince niye suspustur? PKK demek FETÖ demektir. FETÖ, bölücü hainlerin ikizi eylem yoldaşıdır. Bunlar terörizmin Türkiye'yi yıkmaya çalışan maşalarıdır. Bu iki Türkiye düşmanı örgütün kaynaklarının kurutulması, destekçilerinin tasfiyesi, işbirlikçilerinin sökülüp atılması, ertelenmeden, sürüncemeye bırakılmadan gerçekleştirilmelidir.

beylik hakanlık ve padişahlık şimdi de başkanlık
 // dahya
türk milleti terihinde hiç bir zaman iki başlı bir liderle yönetilmemiştir hep bir baş olmuştur yeni cumhuriyet kurulurken bunu bize bu batılılar empoze etmişler ve bizi uyutmak için bunu yapmışız yani bizi kandırmışlar böyle iki başlı bir yönetim uygulamasıyla türki ye işte bir arpa boyu ancak ilerleye bilmiştir onun için hep beraber başkanlık demeliyiz istikbal ve istiklal için ...
11 Ekim 2016 Salı 22:57
Kesinlikle cayacaktır
 // Nezir
Eğer boksörün boyu kısa olursa yakın döğüş onun lehinedir.Sn.Bahçeli’de böyle yapıyor,yapıcı gibi davranıyor, ama dilinden geleni de ardına koymuyor. 15 Temmuzda darbeye karşıyım dedi,sonra Ülkücülere O kritik zamanda eve dön dedi.Şükür Ülkücüler dinlemedi. MHP nin sayısı yeterse sol ile iktidar olur.Mecbur kaldığında sonuç değişmiyorsada sağ iktidara yapıcı olur.MHP asla Başkanlık sistemi için oy vermez,mutlaka bir bahane ile cayacaktır....
11 Ekim 2016 Salı 18:24
 // Rasim DUMAN
Muhterem Devlet BAHCELİ, kalbimizdeki yerini percinliyor. Baskanlik sistemine gecilmesine de yardimci olur ise cok seviniriz....
11 Ekim 2016 14:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler