YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP lideri Bahçeli'den referandum mesajı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısındaki yaptığı konuşmada Başkanlık sistemi referandumu için "Millete sormanın hiçbir mahsuru ve sakıncası yok" dedi.
MHP lideri Bahçeli'den referandum mesajı
18 Ekim 2016 / 10:31 Güncelleme: 18 Ekim 2016 / 11:56

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Başkanlık sistemi tartışmaları için referandum sinyali veren Bahçeli, “Türk milleti ne derse, neye karar verirse baş göz üstüne diyerek gereği neyse seve seve yaparız” dedi.

MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle:

"HECELEYE HECELEYE ÖĞRETMEYE HAZIRIM"

Geçen haftaki grup toplantımızda yeni anayasa değerlendirmesi tartışılmıştır. Başkanlık sistemine destek verip vermediğimiz gündemi işgal etmiş, niyet okucuları niyet okumuştur. Bereket versin biz ne dediğimizin bilincindeyiz. Türkiye'de fiili bir durum vardı ve bu çözülmelidir dedim. Sayın Cumhurbaşkanı fiili başkanlık yapmaktadır. Ya Cumhurbaşkanı başkanlık yapmaktan vazgeçsin ki bizim için doğru olan budur. Bunları anlamayan varsa heceleye heceleye alfabeyi öğretmeye hazırım. AKP'nin başkanlık sistemiyle ilgili inadı sürecekse, o zaman karşınıza iki seçenecek çıkacaktır yorumunu yaptım.

Bir anayasa hazırlığı varsa, anlaşılan maddelerle TBMM'ye getirmelidir. Bu anayasa değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulu'nda ya 367'yi aşacaktır, ya da 330'un üzerinde kalarak referanduma sunulacaktır. Bunun üzerine komut almışçasına sırayla saldıranlardan öylesine sözler duyuldu ki şaşırmamak imkansızdır. 'Stepne', 'baston', 'kurtarıcı meleği' dediler. Bindiğimiz dalı kestirdiğimizi uydurdular. AKP'ye pas verdiğimizi dillerine doladılar. Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış. Şalgam aşa girerse yağ oldum sanırmış. MHP'nin ne dediği bellidir. Hükümet sistemi üzerinde yapılan tehlikeli oyunlar, rejim krizine dönüşecektir. Ya fiili durum düzelsin, ya da fiili durum hukuki durum kazansın anayasa ihlalleri son bulsun. Millete sormanın hiçbir mahsuru yoktur.

"MİLLETE MÜRACAAT ETMEKTEN ÇEKİNMEYİZ"

Biz ezelden ebede Hakkın yolunda, milletin yanındayız. Halkın partisi olduğunu söyleyen CHP niye celalleniyor. HDP'nin aparatı, PKK'nin sim kartı olurken bir şey olmuyor da, biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor. Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olurmuş. Demirin tavında dövüleceğini söylüyoruz. Hukuksuzluğun bir devlet kaybına yol açabileceğini vurguluyoruz. CHP'li sözcülere ekran ve televizyonda saldırgan tutum takınanlara ne desek boş. CHP ve yandaşları düğüne giderler zurna beğenmezler, hamama giderler kurna beğenmezler. Bunlar MHP'yi tanımıyorlar, bilmiyorlar.

Bölücüler, kendilerine aydınlıkçı diyenler birbirlerini göre göre duya duya zifte bulanmıştır. CHP'nin bu tuzağa düşmesi siyasi geçmişine haksızlıktır. İçleri çıpıt çarşısına dönenlerden öğrenecek bir şeyimiz yoktur. Şartlar oluşursa aziz milletimize sorunların çözümü için müracaat etmekten vazgeçmeyiz. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Gerekirse zahmet çekeriz, çileye katlanırız. Türkiye'nin siyasi istikrarı için üzerimize düşeni yaparız. MHP mevcut sistemin revize edilmesinden yanadır."

 // yörükoğlu
Hele şükür mhp özüne döndü...
18 Ekim 2016 11:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler