YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP lideri Bahçeli Yenikapı davetine yanıt verdi
Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi arayıp Yenikapı mitingine davet etti. Bahçeli, 7 Ağustos'ta düzenlenecek mitinge katılacağını açıkladı.
MHP lideri Bahçeli Yenikapı davetine yanıt verdi
03 Ağustos 2016 / 19:45 Güncelleme: 03 Ağustos 2016 / 19:59

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, Başbakan Binali Yıldırım'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi telefonla arayarak, İstanbul'daki "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne davet ettiğini söyledi.

Aktay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yıldırım'ın, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradığını belirtti.

Başbakan Yıldırım'ın, iki lidere 7 Ağustos'ta Yenikapı'da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde bizzat kendilerini görmek istediklerini ilettiğini aktaran Yasin Aktay, "Başbakanımız iki lideri de bugün tekrar mitinge davet etti ve heyetlerinin yanı sıra kendilerini de mitingde görmek istediklerini ifade etti" diye konuştu.

MHP LİDERİ BAHÇELİ, KATILACAĞINI AÇIKLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'yle ilgili kararını verdi. Bahçeli, "Millet iradesi, tuttuğu demokrasi nöbetini Yenikapı'da finale taşıyacaktır ve dosta güven, düşmana korku salacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım" açıklamasını yaptı.

Hainlere ve hasım odaklara karşı Türkiye'nin safında duracağını ifade eden Bahçeli, "79 milyonu, katılımcı devlet ve siyaset adamlarıyla birlikte kucaklayacağım. Ümitsizliği aşmak, tereddütleri silmek, birlik ve beraberliği canlı tutmak, yeni bir talih ve tarih kapısı açmak için Yenikapı’da bulunacağım" dedi.

KILIÇDAROĞLU KATILMIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Pazar günü İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilecek mitinge, CHP ve MHP liderlerini davet etmesinin ardından ilk yanıt CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gelmişti. Kılıçdaroğlu, mitinge katılmayacağını ancak CHP'nin bir heyet göndereceğini bildirmişti. 

 

 // Vatan
Sayın bilge lider; Her daim Devlet adamı olma gerekliliğini gösterdiğiniz için bu milletin bir ferdi olarak teşekkürlerimi ve sukranlarımı sunarım.Saygıdeğer duruşunuz, birleştirici tutumunuz, kişiliğiniz, alçak gönüllülüğünüz, sözde değil; özde vatan sevginiz, milletinizle bütünleşmeniz milletimiz adına örnek teşkil davranışınız taktire ve övgüye layiktir.Teşekur sayın bilge lider....
04 Ağustos 2016 00:29
Adam gibi adam
 // Rasim DUMAN
Devlet BAHÇELİ ve MHP'li kardeşlerimizle bu darbeden sonra oluşan sevgi-saygı-muhabbet ve samimiyyet ortamının bozulmasına sebep olacak bir sözü kim söyler ise, veya bu meyânda bir hareketi kim yapar ise, fitneye sebep olur, çok büyük günah işler. Mensubu olduğum AK Partili kardeşlerimin de, MHP'li kardeşlerimin de bu hususa son derece dikkat etmelerini istirhâm ediyorum. Çok güzel bir uhuvvet ve tesânüd iklimi nâsip etti Rabbimiz, ne olur kıymetini bilelim....
03 Ağustos 2016 Çarşamba 23:09
 // Ömer
YEL ci g.ergen konser verecek mi?...
03 Ağustos 2016 21:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler