YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Lideri Bahçeli: "Koalisyondan Türkiye'ye hayır gelmez"
MHP Lideri Devlet Bahçeli, koalisyonların istikrar getirmeyeceğini, koalisyon düşüncesinin Türkiye siyaseti üzerinde mühendislik yapanların bir yönlendirmesi olduğunu söyledi.
MHP Lideri Bahçeli: "Koalisyondan Türkiye'ye hayır gelmez"
19 Mayıs 2015 / 01:54 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 08:37

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzun bir aradan sonra ilk kez çıktığı canlı yayında "ibretlik" olarak nitelenebilecek bir açıklama yaptı.

Star'da konuşan Bahçeli, "koalisyonların ömrü uzun olmuyor, Birden fazla partinin bir araya gelmesi, istikrar getirmemektedir. Türkiye'nin sorunlarının çözümünde yetersiz kalmaktadır. Çok kısa başarıları siyasi malzeme olarak kullanmak için de koalisyonu bozma gayretleri de hissedilir hale gelmektedir" ifadelerini kullandı.

"Türkiye üzerinde siyaset mühendisliği yapan çevrelerin yönlendirmesi: koalisyon"

Tek başına iktidar olmayı amaçlayan MHP'nin, Türkiye üzerinde siyaset mühendisliği uygulamalarına geçen çevrelerin yönlendirmelerine kapılarak, "şu partilerle şöyle olur, böyle olur, koalisyon olur" gibi bir tartışma içine girmesinin doğru olmayacağını belirten Bahçeli, şunları söyledi:

"MHP'nin bu aşamada böyle bir koalisyon düşüncesi yoktur. Hedefi tek başına iktidardır. Bunu olmak için eldeki imkanları en verimli ve etkin kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda bizim bir şey söylememiz de doğru değildir. 'Hangi partiyle ne koalisyon yaparsınız?' soruna karşılık biz, 'Şunları şunları şöyle yaparız' dediğimiz takdirde, Türkiye üzerinde siyaseti yönlendirmek isteyenlerin tuzağına kendi elimizle düşmüş oluruz."

"Birden fazla partinin bir araya gelmesi istikrar getirmez"

Koalisyonların uzun ömürlü olmadığına işaret eden Bahçeli, "Birden fazla partinin bir araya gelmesi, istikrar getirmemektedir. Türkiye'nin sorunlarının çözümünde yetersiz kalmaktadır. Çok kısa başarıları siyasi malzeme olarak kullanmak için de koalisyonu bozma gayretleri de hissedilir hale gelmektedir. Bu kadar bir istikrarsızlığın yoğunlaşacağı bir koalisyon ortamında, hele hele Türkiye'nin bugün ateş çemberinin içinde bulunduğu bir ortamda koalisyonu düşünmek demek, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne 'İktidarınıza devam edin, biz şartları size hazırlıyoruz' demektir. Bu olsa olsa AKP yandaşlarının Türkiye üzerindeki yeni bir projesidir" ifadelerini kullandı.

 // yılmaz
Durmak yok yola devam .Akp...
19 Mayıs 2015 08:39
O zaman ??? Aklın yolu bir...
 // A.SAĞ
1-Koalisyondan hayır gelmez
2-mhp nin oy oranı %12 hadi taş çatlasın %15
3-O zaman MHP den hayır gelmez.
4-chp nin oy oranı %23 hadi taş çatlasın %28
5-chp den hayır gelmez....
19 Mayıs 2015 Salı 08:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler