YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Lideri Bahçeli 5. partiyi tarif etti
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Mevcut partiler içinde siyasetin tıkanıklığa doğru gitmesine karşılık, o tıkanıklıkta siyaseti açmak, normalleştirmek için 5. parti meclis içinde kurulabilir" dedi.
MHP Lideri Bahçeli 5. partiyi tarif etti
20 Ekim 2015 / 07:37 Güncelleme: 20 Ekim 2015 / 11:53

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul mitingi sonrasında Ankara yolunda bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Bahçeli’nin mesajları şöyle:

İKİNCİ KUZU: (Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Kuzu kuzu geleceksiniz” açıklaması) Cumhurbaşkanlığı makamı anayasaya göre görevlendirme makamıdır. Oraya gitmezlik yapılamaz. Oraya gitmek demek Erdoğan’ı kabul değil, makama saygıdır. (Espri yaparak) Burhan Kuzu da bizdendi. Bir kuzu verdik ikinci kuzuyu vermeyiz. Bundan sonra kurt, bozkurt gider artık.

MAHSURU YOKSA...: (Davutoğlu ile ilgili sözleri) Kamuoyunun aydınlatılması açısından konuşmasını yararlı görüyoruz. Şantaj olarak algılanmaması lazım. Mahsurlu bulmuyorsa paylaşsın.

BEŞ DE OLABİLİR: (5. parti ile AK Parti’de bölünmeyi mi kastediyorsunuz?) Mevcut partiler içinde siyasetin tıkanıklığa doğru gitmesine karşılık, o tıkanıklıkta siyaseti açmak, normalleştirmek için 5. parti meclis içinde kurulabilir anlamındadır. Geçmişte çok örnekleri vardır. (5. parti hükümet kurulmasında rol oynayabilir mi?) Mutlaka.

KOALİSYON GAYRETİ: (3. seçim ihtimali) Çok zor. Mevcut şartlar içinde koalisyon için gayret göstermek lazım. Biz de diyoruz ki; ‘Aziz milletim kaygılanma, eğer 4 şartı kabul ederlerse biz böyle bir koalisyon yapılanmasının içinde olabiliriz.’

KİMLER GELDİ, GEÇTİ: (AKP 4 şartı kabul etmiyor) Türkiye’nin geleceği ile ilgili AKP’liler ne malum belki de Erdoğan’dan vazgeçebilirler. Türk siyasetinde vazgeçilmez insan yoktur. Kimler geldi kimler geçti.

‘1400 TL VERECEĞİZ ’: Bahçeli, Twitter hesabından da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü muhtarlar toplantısını eleştirdi. Bahçeli, “Türkiye yanıp yıkılırken, canlı bombalar at oynatıp gemi azıya almışlarken kaçak ve karanlık sarayda yeni bir muhtarlar seansı düzenlendi. Muhtarlar oturduktan sonra birisi geliyor, ona buna saldırıyor, yalan konuşuyor; sonra arada bir söze girmeler, laf atmalar, hepsi tiyatro” dedi. Muhtarlara vaatlerde bulunan Bahçeli, “Tüm muhtar kardeşlerime sesleniyorum; maaşlarınızı 1400 liraya çıkaracağız, ihtiyar heyetine 150 lira huzur hakkı vereceğiz” ifadesini kullandı.

 

HABERTÜRK

çalışıyorlar..
 // atiker
fitne ve şer cepesi hiç boş durmadan paralel şeydanların yedeğinde esaretinde gece gündüz ak parti gitsin cb bitsin diye ama allah size fırsat vermeyecek şimdi sıra ak parti tek başına gelirse nasıl hallederiz hesabı yapmışlar birilerini ayartmışlar akıllarınca ak partiyi bölecekler isteklerini bölenlerle gerçekleştirecekler onu bunu bilmemde asıl iç savaş böyle tezgahlanmış kurgulanmış bir hükümetin milletin başına getirilmesi ile çıkar bahçeli meşru zemini tamamen aklından çıkarmış yoldan çıkm...
20 Ekim 2015 Salı 14:16
 // Yılmaz
Söyle bakalım senin erdoğan la derdin ne işin gücün erdoğan başka derdin yok İttihat terakki gibi siniz.Abdülhamit hanı indirdiniz ama erdoğan nı yedirmeyiz Allahın izniyle....
20 Ekim 2015 13:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler