YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"MHP ittifak yapmayacak"
"MHP ittifak yapmayacak"
17 Aralık 2013 12:19
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP'nin hiçbir partiyle ittifakının söz konusu olmadığını bildirdi.

Büyükataman, yazılı açıklamasında, son günlerde "bir yerlerden düğmeye basılmışçasına düzmece anketlerle" MHP'nin başarısız gösterilmeye çalışıldığını, yok farz edildiğini iddia ederek, diğer taraftan "bazı çevrelerce sistemli bir şekilde MHP'nin bir yerlerle gizli ittifak içerisinde olduğu iddialarının servis edildiğini" öne sürdü.

MHP'nin inandığı değerler uğruna mücadele eden, bu değerlere uygun siyaset anlayışını her hal ve şartta hayata geçirmeye gayret sarf eden ve duruşu çok net olan köklü bir siyasi parti olduğunu aktaran Büyükataman, MHP'nin başkalarının yönlendirmelerine gerek ve ihtiyaç duymadığını, olduğu gibi göründüğünü ve inandığı gibi davrandığını belirtti.

"MHP, mahalli idareler seçimlerine her yerde, kendi adaylarıyla tek başına girecek, ittifakı ise sadece aziz milletimizle yapacaktır" dediklerini, toplam 912 belediye başkan adayını ilan ettiklerini ve ilan etmeyi sürdüreceklerine dikkati çeken Büyükataman, şunları kaydetti:

"Türk milletinin bölünmeye, kötü ekonomik gidişe, toplumsal kutuplaşmaya ve ötekileştirmeye karşı kenetlendiği Milliyetçi Hareket Partisi'nin hiçbir şer odağıyla ve partiyle ittifakı söz konusu değildir. Milliyetçi Hareket Partisinin ittifakı sadece ama sadece Türk milletiyledir. MHP korkusu ile düzmece anketler yayınlayanlar, CHP-MHP koalisyonu yapılacağı iddialarında bulunanlar, alternatifsizlik telkin etmeye çalışmaktadır.

Çare bellidir. Çare milletin iradesidir, çare milletin sağduyusudur. Milliyetçi Hareket, bu milletin içinden çıkmış tertemiz kadrolarıyla, tek alternatif olarak yerelde de, genelde de iktidara hazırdır. Bu iftira ve yalan kampanyalarının sebebi, Milliyetçi Hareket'in iktidarın tek alternatifi olmasıdır. Milliyetçi Hareket, bütün yalan, iftira ve karartma kampanyalarından Allah'ın izniyle çıkarak tek başına iktidar olacaktır."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler