YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP ile BBP birleşiyor mu?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sağ partilerle birleşme konusunda teker teker ele alacaklarını anlatarak, bir karara geçilmesi halinde görüşmelere ihtiyaç duyacaklarını söyledi.
MHP ile BBP birleşiyor mu?
24 Şubat 2010 / 21:29 Güncelleme: 24 Şubat 2010 / 21:29

Bahçeli, Türk siyasetinde iktidar değişikliği için siyasi partilerin belli ilkeler etrafında bütünleşme olarak bir araya gelme zarureti ortaya çıktığını ifade etti.  
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aydınlık Türkiye Partisi (ATP)'yi ziyaret etti. Bahçeli'yi ATP Genel Başkanı Oktay Öztürk karşıladı. Bahçeli, önümüzdeki günlerde 'hayırlı gelişmeler' olabileceği mesajını vererek, önümüzdeki günlerde BBP ve diğer partiler ile birleşme mesajı verdi. Bir gazetecinin, 'Ziyaretinizde birleşme mesajları aldık, önümüzdeki günlerde BBP'yi ziyaret etmeyi düşünüyormusunuz?' şeklindeki soruya, " ATP'nin adı Alparslan Türkeş'in Partisi. Önce burdan başlıyoruz. Bakalım arkadaşlar ne düşünüyor. Hayırlı gelişmeler olursa ATP'li arkadaşlar ile birlikte hepsini teker teker ele alırız. Bir karara geçildiği takdirde görüşme ihtimallerimiz artar. Sorduğunuz sorulara cevap veririz." diye konuştu. Bahçeli, tek başına iktidar olmayı arzuladıklarını öne sürerek, bu hedefe varacaklarını söyledi. Bahçeli, balyoz darbeleri ile ilgili soruya ise, kendisinin bir yazılı açıklama yaptığını ifade etti.

Bir gazetecinin, 'Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı AK Partili iki milletvekili hakkında soruşturma başlattı bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna, "AK Parti'nin kendi iç meselesidir. İnşallah daha seviyeli bir buluşma kararı çıkar" dedi. Bahçeli, bugünkü çıkan gazete haberlerine iyi bakılmasını anlatarak, cepheleşme çatışmalarının gazete küpürlerinde bulunduğunu kaydetti. Bahçeli konuşmasında, Türk siyasetinde iktidar değişikliği için siyasi partilerin belli ilkeler etrafında bütünleşme olarak bir araya gelme zarureti ortaya çıktığını savunarak, "Aynı ocaktan yetişmiş bir kardeşimiz olarak bir araya gelme düşüncesi yaptık. Birlikten kuvvet doğar." dedi. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler