YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP iktidar olursa...
MHP'nin daha önce savunduğu Başkanlık sistemi seçim bildirgesinde olmayacak. MHP iktidar olursa Beştepe'deki Sarayı müze yapacak.
MHP iktidar olursa...
01 Şubat 2015 / 15:28 Güncelleme: 01 Şubat 2015 / 15:29

MHP'nin 7 Haziran Genel Seçimlerinde seçmenin onayına sunacağı Seçim Bildirgesi hazırlanıyor. Büyük oranda tamamlanan bildirgeye başkanlık sistemi tartışmaları da girdi. Geçmişte başkanlık sistemine sıcak bakan MHP, bu defa "parlamenter sistemle devam" diyecek. 3 ayrı komisyonun yaptığı çalışma ile hazırlanan taslak bildirge, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayından sonra basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacak.

Başkanlık'ta geri adım

Havuz sistemi şeklinde çalışılan bildirgede üniversitelere ilişkin düzenlemelerden, bilişim vadileri kurulmasına kadar geniş bir yelpazede vaatler bulunuyor. Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğinin ön planda tutulduğu bildirgede, tek meclisli parlamenter sistemin devamı öngörülüyor. Başkanlık sistemi tartışmalarına yanıt verilen seçim bildirgesinde, partinin geçmişte savunmasına rağmen bugün üniter yapının korunması için parlamenter sistemin devamının faydalı olacağı ifade ediliyor. MHP, "Parlamenter sisteme devam" diyecek.

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler