YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Heyeti'nden Reyhanlı açıklaması
MHP Heyeti'nden Reyhanlı açıklaması
18 Mayıs 2013 14:32
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri ve MYK Üyesi Turan Yaldır, MHP Niğde İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir dizi etkinlik için Niğde’ye geldi.

Niğde’ye gelen heyeti, MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er karşıladı. Karşılama sonrası MHP Niğde İl binasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, MYK Üyesi Turan Yaldır, MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er basın toplantısı yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlama ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Öyle bir süreçten geçiyoruz ki, geçtiğimiz hafta sadece içeride yaşadıklarımız yetmez gibi Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde çok vahim bir olay yaşandı. Resmi kayıtlara göre can kaybı 51 deniyor ama MHP heyetinin kayıtlarına göre daha fazla can kaybı var. Bir o kadar ağır yaralı insanlarımız var, kayıplarımız var.

Allah beterinden saklasın ama çok ciddi bir sarsıntı ile karşı karşıya kaldık. Türkiye’nin o bölgesi adeta dış dünyadaki Batılı bütün emperyalist ülkelerinin istihbaratlarının cirit attığı bir alana dönüşmüş.

Oradan gelen heyetteki arkadaşların bize aktardıklarına göre adına 'Yardım Kuruluşu' denen, sivil toplum örgütü denen bir sürü kuruluş orada şubeler açmış. Adeta peynir, ekmek alınır satılır gibi bilgiler alınıp veriliyor. Devlet orada yok olmuş, devlet orada cidden bir zaafa uğramış ve yok olmuş'' dedi.

Tanrıkulu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Ülkemizde bu olaylar olurken, bu ülkenin Başbakanı da Amerika’ya gidip, oradaki Ağa babalarından icazet almak için 2-3 gündür sefa sürüyor, toplantılar yapılıyor. Sanki daha önce oraya hiçbir ülkenin Başbakanı veya Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir bakanı veya Başbakanı gitmemiş gibi allayıp pullanıyor. Öyle bir enteresan dönemden geçiyoruz ki bütün gerçekler perdeleniyor, yalanlar ortaya dökülüyor ve bu yalanları da insanların inanması bekleniyor. Bunu da maalesef belirli bir medyanın belirli bir kısmı kullanılarak yapılıyor.''

MHP Genel Başkan yardımcısı Tanrıkulu, Adana’da yapılacak Vatan Mitingi'ne Niğdelileri davet ederek, ''Milletimizle kucaklaşıp, milletimizin dertleri ile hemhal olup onun sorunlarına çare üretmek için de Türk siyasi tarihinde ilk defa yapılan temalı mitingler düzenliyoruz. Bu mitinglerimizin ana konusu 'Milli değerleri koru ve yaşat'.

Bunun ilkini kuruluş mitingi olarak Bursa’da düzenledik. Hemen akabinde İzmir’de bayrak mitingi yaptık ve önümüzdeki hafta 25 Mayıs tarihinde Adana’da saat 16.00’da Vatan mitingi yapacağız. Bir gaye etrafında, bir ülke etrafında, aynı hedefe koşturan, aynı hedefe giden topluluklar nihayet bir bilinç içerisinde milletleşirler ve bu milletlerin yaşadığı coğrafyaya, toprak parçasına da vatan denir.

Anadolu’nun bu güzel köşesinin şehit kanlarıyla vatanlaştığı bu coğrafyada önümüzdeki hafta ailelerimizle birlikte Adana İstasyon Meydanı'nda Genel Başkanımızın bize anlatacaklarını dinlemek için orada olacağız” şeklinde konuştu.

MHP heyeti basın toplantısı sonrasında, Niğde Esnaf Kredi ve Kooparatif Başkanlığı, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası'na ziyarette bulundu.

Basın toplantısı sonrası heyetten ayrılan MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, Niğde’nin Çiftlik ilçesine giderek orada bulunan patates çiftçileri ile görüşecek. Heyetin tüm gün süren ziyaretleri sonrası, Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, akşam saat 20.00'de bir düğün salonunda düzenlenen “Çözüm Sürecinde Milli Egemenlik” adlı konferansı ile Niğdelilerle buluşacak.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler