YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP gitgide sertleşiyor!..
MHP gitgide sertleşiyor. Meclis Grup Başkanvekili Mehmet Şandır hükümetin Kürt açılımını engellemek için 'gerekirse dağa çıkabileceklerini' söyledi.
MHP gitgide sertleşiyor!..
21 Ağustos 2009 / 11:31 Güncelleme: 21 Ağustos 2009 / 00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin geçen hafta sonu yapılan Bursa İl Kongresi’nde “25 yıl dağda gezenlere Türkiye’yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olup, Türkiye’yi böldürmeyen milliyetçi harekete de isteğini vereceksin” demişti.


Dün Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse ve beraberindeki heyeti kabul eden Şandır, hükümetin ‘Kürt açılımı’nı ‘çıkmaz sokak’ olarak nitelerken şunları söyledi: “Çıkmaz sokağın sonunda PKK, İmralı canisi vardır. Hükümet ya teslim olacaktır ya da geri döndüğünde bu ihanetinin bedelini Yüce Divan’da verecektir. Bu ülke sahipsiz değildir. Bu vatanın bedelini kanlarımızla ödedik. Bu yoldan dönsünler, bu ihanet çukurundan çıksınlar. MHP olarak asla bu yolda kendilerine yardımcı olmayacağımızı, katkı vermeyeceğimizi, bütün gücümüzle karşı çakacağımızı, gerekiyorsa dağa da çıkacağımızı ifade ediyoruz. Bu projeyi milletimizle birlikte engelleyeceğiz.”


Şandır, “Yani dağda MHP’li gerillalar mı olacak?” sorusu üzerineyse “Bu ülkeyi bölmek için dağ mücadelesini yeterli görenlere MHP olarak ülkenin birliğini sağlamak için gerekirse 50 yıl mücadele eder, dağa çıkarız. Biz birliği sağlayabilmek için gerekirse dağa çıkarız, ülkemizi savunuruz. Söylediğimiz gayet açık” dedi.


Radikal

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler