YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP Çözüm Süreci'nin başlatanlara dava açıyor!
MHP, çözüm sürecini başlatanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdikten sonra Adiye Sarayı’nda gazetecilere açıklama yaptı.
MHP Çözüm Süreci'nin başlatanlara dava açıyor!
10 Eylül 2015 / 12:40 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 17:17

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Türkiye ve Türk milleti yararına neyi doğru bildik neyi doğru gördükse onun yanında olduk, onun yanında durduk. Türk milletinin huzur ve mutluluğu için gerektiği zaman taşın altına elimizi, gövdemizi koyduk. Türkiye’nin millî çıkarları için milliyetçi fikriyatımızın icap ve kabullerini her fırsatta ilan ettik” dedi.

MHP, çözüm sürecini başlatanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdikten sonra Adiye Sarayı’nda gazetecilere açıklama yaptı.

Büyükataman, kendilerinin Adalet ve Kalkınma Partisi’ne Türk kimliğiyle uğraşmamalarını, birlik harcıyla oynamamaları konusunda uyardıklarını belirterek, Türk milletinin kardeşliğini harap edecek planın, projenin ve yaklaşımlardan uzan durmaları konusunda uyardıklarını söyledi.

Büyükataman, “Yıkım projesinden vazgeçin, Türk milletini 36 parçaya ayırma izansızlığından cayın, yoksa birlikte yaşama ruhu zedelenecek dedik, haklı çıktık. Sözde Kürt sorunu tanımından uzaklaşın, Türk milletinin eşit ve saygın fertlerini sorun olarak görürseniz olayların önünü alamazsınız, dedik, haklı çıktık. Bölücü militanların inlerini imha edin, Kandil’e Türk bayrağı dikin, aksi takdirde terör örgütünün dayatmalarıyla karşılarsınız dedik, haklı çıktık.

Anadilde eğitim taleplerine sıcak bakmayın, devlet eliyle mahalli dillere kucak açmayın, alt kültürleri tanıma şuursuzluğunu bırakın, yoksa bölücülükle baş edemezsiniz dedik, haklı çıktık. Bebek katiliyle pazarlık yapıyorsunuz, bizimle şeref polemiğine girmeyin altında kalırsınız dedik, haklı çıktık. İmralı canisiyle görüşmeyin, müebbet hapis cezası almış terör suçlusunu muhatap almayın, Türk milletinin kudretini lekeletmeyin, aksi hâlde İmralı’yı siyasallaştırır ve örgütünü yönetmesini kolaylaştırırsınız dedik, haklı çıktık.

Terörle mücadele edin, biz destek oluruz, korkmayın çekinmeyin, yeter ki terörü yok edin, aksi halde bölücü taleplere rıza göstermek durumunda kalırsınız dedik, haklı çıktık. Adaleti siyasallaştırmayın, yoksa hukuk devleti anlayışını çöküşe götürürsünüz dedik, haklı çıktık.. Türk milletinin birliğini savunun, bölücülere kucak açmayın, teröristlere hak arayanlar olarak bakmayın, yoksa ihanete çanak tutarsanız dedik, haklı çıktık” ifadelerini kullandı.

Büyükataman, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin zihniyeti hakkında ne söyledilerse doğru çıktığını kaydederek, “Bizim görüşlerimiz, eleştirilerimiz hiçbir zaman temelsiz ve mesnetsiz olmadı. Bizim mevcudiyetimiz, millî muhalefetimiz birçok oyunu boşa çıkarmış, birçok tuzağı bertaraf etmiştir. Türkiye ve Türk milleti yararına neyi doğru bildik neyi doğru gördükse onun yanında olduk, onun yanında durduk. Türk milletinin huzur ve mutluluğu için gerektiği zaman taşın altına elimizi, gövdemizi koyduk. Türkiye’nin millî çıkarları için milliyetçi fikriyatımızın icap ve kabullerini her fırsatta ilan ettik” dedi.

63 akil insan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatan Büyükataman, Ankara Cumhuriyet başsavcılığı ‘kovuşturma yapılmasına yer olmadığına’ dair karar verdiğini söyledi. Büyükataman, “01 Mayıs 2014’te ‘Bugünkü ortamda çözüm süreci dahilinde atılan tüm adımlar, tüm girişimler ve tüm teklifler gayrihukuki ve gayrimeşrudur’ demiştik.

Suç duyurumuza esas teşkil eden konuların, terörle mücadele ve terörü bitirmek amacıyla yapılan siyasi faaliyetler olduğu ve isnat edilen suçların unsurlarının oluşmadığı vurgulanmıştı. Şimdi isnat edilen suçların unsurları oluşmuş mudur? Suç unsurunun oluşması için daha ne olmalıydı? Ülkemizin bir bölümünde ayrı bayrak ve tel örgülerle belirlenmiş sınırlar mı oluşmalı, yoksa binlerce askerimiz daha mı şehit olmalıydı? Bunun oluşmasını bekleyenler için düğmeye basılmıştır ve bugün Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki asayişsizlik yerini yeniden teröre bırakmıştır.

Açılım masasının taraflarından olan terör örgütü AKP’yi, AKP de bölge halkını ve HDP’yi, PKK’yı suçlamakta, iki tarafta birbirini verdikleri sözleri tutmamakla suçlamaktadır. Bu sözlerin neler olduğunu tahmin etmek güç değildir. Taraflar buluşma yerinde anlaşamadığı için mi bu şehitleri vermekteyiz? Açılım süreci denilen bu ihanet sürecinde PKK’ya bilerek taviz verildiği AKP’li Bakan, Milletvekili ve Danışmanlar tarafından açıkça itiraf edilmektedir” diye konuştu.

Takipsizlik kararının siyasi baskı sonucu oluşmuşsa bunun hesabının da sorulması gerektiğini belirten Büyükkataman, “Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız yeni suç duyurusu müracaatımıza esas teşkil eden ve kamuoyu önünde açıkça cereyan eden süreçte anayasal suç işleyen, konusu suç olan emri uygulayan, suçluyu kayıran, görevini kötüye kullanan, kamu görevini terk eden veya yapmayan, suçu bildirmeyen, suç delillerini yok eden, gizleyen veya değiştiren, suç delillerini bildirmeyen, terör örgütüne yardım ve yataklık eden kamu görevlileri ve diğer şüpheliler hakkında kamu davası açılmasını, çözüm sürecini övünerek başlatan eski Başbakan, yeni Cumhurbaşkanın yargılaması için gerekli işlemlerin başlatılmasını, hâlen yasama dokunulmazlığı bulunan şüpheliler hakkında fezleke düzenlenerek TBMM’ye gönderilmesini saygıyla arz ve talep ederiz” şeklinde konuştu.  

CEZAYI HALK VERMELİ
 // DADAŞ
Bu saatten Sonra MHP nin Yaptığı Bana Göre Bu Aptalca Hareketten Sonra Halkın MHP ye Gerekli Dersi Vermesi Lazım Bir daha Meclis Yüzü Görmemek Üzere Bu Partiyi Terk Etmeli AK Partiye Katılmalılar Yada AK Parti Dışında Kendilerine Yeni Bir Milliyetçi Muhafazakar Bir Temsilci Bulmalılardır. Bir Anket Yapılarak Dünyadaki En Zararlı ve faydasız Bir Örgütü Sorsalar 1. sırada MHP yi İşaretleyebilirim 2. Sırada CHP 3. Sırada FETO 4. Sırada HDP gelir....
10 Eylül 2015 Perşembe 20:27
MAÇANIZ YİYORSA
 // DADAŞ
Ey MHP Eğer Maçanız Yiyorsa HDP ye YPG ye KCK ya Alfabetik Terörist Guruplara ve FETO ya dava Açın Ankara'da İstanbul'da ve Batıda Kahramanlık Türküleri Söylemek Kolay Bir yanda kaset Korkusu Bir Yanda dağ Korkusu Ancak Demokratik Yollarla Sizi Alt Eden AK Partiye ve % 52 İle Halkın Seçtiği Cumhurbaşkanına Kafa Tutup Ülkeyi Germekten başka Bir faydalı İşiniz Yok Lanetler Yağdırdığımız HDP Bile Sizden Daha Dürüst ve İlkeli Terörist Olduğunu İnkar Etmiyor. ...
10 Eylül 2015 Perşembe 20:20
mhp
 // korkmaz79
yazıklar olsun mhp nin başındakilere chp den hdp den farkı kalmamış ben bir mhp li olarak mhpye iki seçimden buyana oy vermiyorum...
10 Eylül 2015 19:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler