YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP, CHP'ye kapıları kapattı
MHP, CHP'ye kapıları kapattı
21 Nisan 2015 15:02
Türkiye, seçimlere 47 gün kala koalisyon iddialarını konuşuyor. En çok zikredileni de CHP-MHP koalisyonu. CHP, koalisyon fikrine sıcak ancak MHP'de kapılar kapalı. Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu CHP'ye kapıları kapattı.

Koalisyon iddiaları, seçim öncesinde Türkiye'nin gündeminde... Tartışmayı başlatan isim; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu...

CHP lideri Kılıçdaroğlu AB büyükelçileriyle bir araya geldiği toplantıda, "Koalisyon dönemlerini küçümsemeyin kapsamlı anayasa değişiklikleri hep koalisyon dönemlerinde. Belirli ilkeler ve değerler temelinde uzlaştığımız bir partiyle koalisyon kurabiliriz" dedi..

Kılıçdaroğlu dün katıldığı NTV canlı yayınında ise, "Koalisyonlar her yerde vardır. Koalisyonu yaratan nedir vatandaşın tercihidir" deyince, "Kılıçdaroğlu, MHP ile koalisyonu işaret etti" yorumunu da beraberinde getirdi.

Kılıçdaroğlu'nun ardından Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl geçti kameraların karşısına. Kullandığı ifadeler koalisyon iddialarını daha da pekiştirdi: Seçim sonuçlarını gördüğümüzde farklı bir tablo çıkarsa, Türkiye'yi rahatlatacak adımlar atılır.

CHP'den gelen açıklamalar sonrası gözler Milliyetçi Hareket Partisi'ne çevrildi. Ancak MHP, CHP'ye kapılarını sert bir şekilde kapattı...
MHP, seçimden ne sonuç çıkarsa çıksın CHP ile yan yana gelmemeye kararlı...

İddialarla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu; "Milliyetçi Hareket Partisi'nin hiçbir parti ile koalisyon düşüncesi yok. Hedefi tek başına iktidar" dedi.

Etiketler: , , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler