YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"MHP askerden bile daha geri"
AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ Şanlıurfa'da katıldığı bir toplantıda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaşanan tatsız olayları anlattı.
"MHP askerden bile daha geri"
06 Şubat 2010 / 20:36 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 20:37

Partililere seslenen Bekir Bozdağ, "Geçen gün TBMM'de büyük bir saygısızlık yaşandı. Nedir bu saygısızlık MHP adına konuşan Osman Durmuş, orada Peygamberlik müessesesini müstehzi bir edayla ve üslupla siyası polemik ve istismar konusu yaptı. Bu millet Peygamberine inanır ve Peygamberin  ayak tozu olmayı  kendisine şeref sayar. Ama bakın hiçbir dönemde hiçbir siyasetçi müstehzi bir edayla aracı bir tavır ile Peygamberlik müessesesini ve Peygamberimizi siyasi bir istismarın içerisine koyup siyası istismar yapmadı.

O bütün Türk milletine saygısızlıktır, hakarettir. Müslümanlara saygısızlık ve hakarettir, ismi bu konuya karıştırılan Başbakanımıza saygısızlıktır ve hakarettir. Biz dedik ki bu büyük saygısızlıktan dolayı özür dilemesi lazım. Ama özür dilemediler. Üstüne üstlük buna birde sahip çıktılar. Konuşurken bunu hatta bir il genel meclis üyesinin söylediğini ifade ettiler ve bizde şunu söyledik. Kim söylerse söylesin. İsmini verin yakasına yapışalım. Başbakanımıza dediler ki biz böyle diyen birisini AK Parti de barındırmayız dedik ve daha sonrada o kişinin Partiyle olan münasebetini kestik. Parti ilişkisini kopardık. İşte AK parti budur. Milli ve manevi değerlerine saygılı. Bu saygıda kusur eden varsa burada yeri yok. Orda il genel meclisinin böylesi bir lafı söylemesi çok büyük bir yanlıştır. Kabul edilemez bir durumdur. Ama o yanlışı siyasi rant hesabıyla, siyaseten rakiplerini incitmek karalamak düşüncesiyle o yanlışı getirip daha büyük bir yanlış yapmak densizliğin büyüğü değimlidir. Kabul edilebilir bur şey midir, af edilebilir bir şey midir. Böylesi büyük bir saygısızlık yapılıyor ve Devlet Bahçeli orada oturuyor ağzını açmıyor. Oturun deseydi, bu saygısızlığı yapmayın deseydi o olay başka olurdu. Ama suskunluğuyla, kayıtsızlığıyla bu saygısızlığa Bahçeli ve parti yönetimi de iştirak etmiştir" dedi. 
 

Bekir Bozdağ bir diğer konu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşine de yapılan saygısızlığı da değinerek, "Başbakanımızın eşi Emine Erdoğan'a da dil uzatılmıştır. İki yıl önce olmuş bir olay. Konu nedir, çalışma ahlakıyla ilgili bir konu. Konu ile alakası yok. Gündem onunla alakalı değil, sataşan yok, hiçbir sebep yok. Başörtüyü, Başbakanımızın eşini gündeme getirecek hiçbir neden ve hiçbir sebep yok. Ama belikli bir planla yapılmış, önceden hazırlanmış, yazılı bir metinden orada okudu ve orada maalesef bir siyasetçinin eşine dil uzatarak bir kadını araya alarak siyasi istismar konusu yaptı. Bırakın bir Başbakanın eşine dil uzatmayı, siz herhangi bir insanın eşine siyaseten olsa dahi dil uzatılmasını hoş görür müsünüz. Böylesi bir saygısızlığı hangi töre, hangi ahlak, hangi insanlık anlayışı, hangi medeniyet değeri ortaya koyabilir. Var mı böyle bir anlayış? Bizim milletimizde var mı? Milliyetçi manevi değerlerine sahip olduğunu söyleyenlerin hangi değeri bu saygısızlığı emrediyor. Benim bildiğim yok böyle bir saygısızlığı emreder bir yer. Ama bu saygısızlığı yapanlar var ve bu saygısızlığa Genel Başkan düzeyinde, Grup Başkan Vekilleri düzeyinde, Parti yönetimi düzeyinde onay ve icazet veren bir anlayış var. Kabul edilebilir bir şey midir. Peki bir başka şey. Başını örten bir sürü hanıma da dil uzatıldı. 

Düşünün bir ülkenin Başbakanının eşi bir hasta ziyaretine gitmek istiyor. Başı örtülü oraya alınmıyor. Bu kınanacak bir davranıştır. Ama şimdi müstehzi bir eda ve üslupla konuşan zat, kınaması gereken bu davranışı kınamak yerine adeta beyanlarıyla bu davranışı doğru görüyor. Geçen Genel Kurmay Başkanımız açıkladı. Başbuğ yaptığı açıklamada, 'keşke olmasaydı, biz bunu savunamayız' dedi. İşte MHP'nin demokrasi anlayışı Askerden bile geri anlayış. Özgürlük anlayışı, hak hukuk anlayışı Askerden bile daha geri bir anlayış. Şimdi Paşam diyor ki 'keşke olmasaydı, biz bunu savunamayız' diyor, MHP'nin Milletvekili çıkıp diyor ki açık açık bunun doğru olduğunu, ifade edecek cümleler kuruyor" diye konuştu. İHA

ALKIŞ
 // dursun bayır
AKP ÇOK MU İLERİDE....
06 Şubat 2010 23:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler