YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"MHP, AKP'nin yedek lastiği oldu"
"MHP, AKP'nin yedek lastiği oldu"
08 Haziran 2013 19:56
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, İzmir'de genç bir kızı saçından çekip darp eden polis memuruna ilişkin, "Senden hesap sormazsak adam diye bu memlekette dolaşmayacağız" dedi.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde düzenlenen 24. Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında "Siyaset ve İleri Demokrasi" konulu konferansa yapıldı. Festival kapsamında gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'nın yaptığı konferansa katılan İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sokaklardaki yüzde 50 açıklamasına değinerek, “İptal edilen, baraja takılan, oy kullanmayanlar var. AKP’nin yarısı zaten AKP’ye oy verdiğine utanıyor, söyleyemiyor. Sen yüzde 50 değil, yüzde 20’sin. Siz açık açık sokağa çıktığınızda insanlar AKP’ye oy verdim diyor mu, diyemiyor utanıyor. Numara yapma bize" dedi.

"İkinci takımım Beşiktaş"

Başbakan Erdoğan'ı Kenan Evren'e benzeten İnce, "Ben hep söylüyorum bu Kenan Evren ile Recep Erdoğan aynı kişidir. Biri Recep Paşa, biri Kenan Paşa. Birinin apoleti var, diğerinin yok. Çapulcu lafını ilk kez Kenan Paşa söylemiş. Kenan Paşa 1980’lerde söylemiş, şimdi de Recep Paşa tekrarlıyor. Bu Başbakan, Cumhurbaşkanına ayar çekti, 'demokrasi sandıktır' dedi; muhalefete ayar çekti, mahkemelere ayar çekti. Önüne gelene fırça atıyor. Ama sonunda Taksim Meydanı’nda gençler buna ayar çekti. Taksim’e 'Topçu Kışlası’nı yapacağım' diyor. Bu millet kışladan, darbeden çok çekti. Şimdi sivil kışladan çekiyoruz. Bu arada, ben Fenerbahçeliyim ama ikinci takımım Beşiktaş oldu. Bayılıyorum bu çocuklara" diye konuştu.

“O polisleri asla unutmayacağız”

İzmir'de genç bir kızın eylemler esnasında saçlarından sürüklenerek coplandığını söyleyen İnce, "O kızımızı coplayanlar, en fazla 10-11 yıllık polislerdir. Gaz bombası atan polis seni beynimize yazdık, senden hesap sormazsak adam diye bu memlekette dolaşmayacağız" dedi.

"MHP, AKP'nin yedek lastiği oldu"

Konuşmasında hükümete yüklenmeye devam eden İnce, MHP ile ilgili olarak ise, "Bir de MHP var ki, tam AKP’nin yedek lastiği oldu. 367 sıkışır, imdada yetişir. Ne zaman sıkışsa yetişiyor. Taksim’de ülkücüler vardı gördüm ben, bozkurt işareti yapıyordu. Buradan ülkücülere sesleniyorum; 'Yapmayın etmeyin, Elinizi vicdanınıza koyun'. Başbakan ‘Milli içkimiz ayrandır’ dedi. İnekler Hollanda’dan, samanlar Bulgaristan’dan, ayran nasıl milli oluyor? Ayran içki değildir, Başbakan da milli değildir" diye konuştu.

 

İHA

SERCE
 // eyup
Sayın ince son bişey daha bugün tunceli ovacık parti teşkilatınız istifa etti ve bdp katıldı bırakında bunun ndn olduğu sebepleri araştırın bi zahmet,madem chp diosunuz neler oluyor tunceli chp örgütünde sürekli gel gitler yaşanmakta,her partiyi eleştirin ama kendinizide bi resetleyin artık yani yeter demek gerek....
09 Haziran 2013 Pazar 02:42
serce
 // eyüp
senden ala adam olmasın muharem ince bey hep çomak sokmak hep laf söylemek hep telkınde bulunmak işin,yap bişeylerde görelım alkışlıyalım sizi,beşiktaş maıçana kaç kez gittiniz ikinci takımınız oldu bianda,şu yapılanlarrı tüm türkıyedekı takımların fazlası tasvip etmemekte,şu gün sizin demenızle akp %20 oy a sahip ise chp % 0 dır bılmenız gerek unutmayasınız hatırlatayım,şuan memlekette bi gerçek var kabul et etme sayın ince bırakın olayları germeyi toplumu kucaklayın ve sevin ama herkezi ??...
09 Haziran 2013 Pazar 02:36
rezil etme
 // ismail kus
muharrem !

sen konustukca kendini ve partini rezil ediyorsun.
olan gariban chp secmenine oluyor.
surada senin konusmalarinla ilgili sadece iki haberde iki yorumcu
akp,ye oy vermedim ama sizin yüzünüzden , yani sizin chp secmenini aptal yerine koymanizdan dolayi gelecek secimlerde oyumu
akp,ye verecegim diyorlar.
dedim ya , siz en iyisi partinizi feshedin,ama sakin akp,ye gecmeyin.
akp,nin siyaseti 76 milyon,a da yeter,avrupa,ya da yeter ve yakinda
dünya,ya da yeter....
09 Haziran 2013 Pazar 01:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler