YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP, 3 alanda savaş verecek
MHP, 3 alanda savaş verecek
04 Mart 2011 23:13
MHP'li Deniz Bölükbaşı, partisince düzenlenen konferansta seçimlerle ilgili iddialı açıklamalar yaptı. 12 Haziran'da verilecek kararın dönüşünin olmadığını ifade eden Bölükbaşı "MHP yoksulluk, yolsuzluk ve terörle savaşacak"dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Türkiye'nin en büyük sorununun yoksulluk ve işsizlik olduğunu söyledi.

Bölükbaşı, partisinin Kırklareli İl Başkanlığınca Kültür Merkezinde düzenlenen ''12 Haziran Seçimlerine Doğru Türkiye Nereye Gidiyor'' konulu konferansta, Türkiye'de 13 milyon kişinin yoksullukla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Her 4 gençten birinin işsiz olduğunu ifade eden Bölükbaşı, 12 Haziran'da seçmenlerin çocuklarının geleceğini belirleyeceklerini ifade etti.

Türkiye'de etnik bölücülüğün önünün açıldığını iddia eden Bölükbaşı, şöyle devam etti:

''12 Haziran'da verilen kararın dönüşü olmayacak. Önümüzdeki 100 günlük süreçte siyasi partileri çok iyi izleyeceğinizi biliyorum. Türkiye'nin en büyük sorunu, yoksulluk ve işsizliktir. Yeni istihdam alanları yaratacak, üretim kapasitesini artıracak hiçbir gelişme yoktur. Türkiye'de bölünmüş yollarla TOKİ konutları ve adliye sarayları yapımından başka hiçbir şey yok.

Türk toplumu cephelere ayrılmış, gerginliğin yükseldiği, çatışmaların olabileceği huzursuz ve mutsuz bir ülke haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni tasfiye etmek, Milliyetçi Hareket Partisi'ni tasfiye etmek anlamına gelir. Ülke sizin, karar sizin. 12 Haziran'da birçok parti içerisinde, MHP, CHP ve AKP iktidar olmak için yarışacaktır. MHP, Türkiye'de 3 alanda savaş vermeye hazır; yoksulluk, yolsuzluk ve kanlı terörle mücadele etmeye hazırız.''

CHP ve AK Parti'yi de eleştiren Bölükbaşı, CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu ile milli konularda nerede durduğunun anlaşılmadığını söyledi.

Bölükbaşı, konuşmasının sonunda MHP olarak iktidara geldiklerinde yapacaklarını anlattı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler