YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MGK sonrası 4 maddelik açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantıda 1 Kasım'da yapılacak olan seçimlerin güvenliği için alınacak tedbirler hakkında kurula bilgi sunulduğu bildirildi.
MGK sonrası 4 maddelik açıklama
02 Eylül 2015 / 20:58 Güncelleme: 02 Eylül 2015 / 21:13

MGK toplantısında, "1 Kasım 2015 tarihinde icra edilecek genel seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesi ve halkın iradesinin her türlü baskıdan uzak bir şekilde özgürce sandığa yansıması için alınacak tedbirler" hakkında Kurul'a bilgi sunulduğu bildirildi.

5.5 saat süren süren toplantının satır başları şöyle:

Suriye'de arındırılmış bölge

"Suriye sınırları içerisinde hayata geçirilecek 'terör örgütlerinden arındırılmış bölge' uygulamasının Suriye halkının hayat hakkının muhafazasında önemli bir rol oynayacağı ifade edilmiştir.

Terörle mücadele vurgusu

"Bölücü terör örgütünün, vatandaşların ve güvenlik güçlerinin hayatlarına kasteden terör eylemlerinin, yurtiçinde ve yurtdışında, demokrasi bilincine sahip, insan hak ve özgürlüklerine saygılı tüm kesimlerce lanetlenmesi memnuniyetle karşılanmış ve terörle mücadele konusunda uluslararası kamuoyu ile yakın işbirliği yapılması gerektiği mütalaa edilmiştir.

Paralel Yapı'yla mücadeleye devam

"Demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde, kanun dışı hiçbir yapılanma ve eyleme müsaade edilmeyeceği, bu tür faaliyetler son buluncaya kadar mücadeleye devam edileceği ve bu mücadelenin hukuk çerçevesinde yürütüleceği ifade edilmiştir."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler