YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mevlüt Çavuşoğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti ile kimse baş edemez'
Mevlüt Çavuşoğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti ile kimse baş edemez'
14 Ekim 2015 16:34
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Terör nereden gelirse gelsin, kim olursa olsun bu mücadeleyi yapmak durumundayız. Türkiye Cumhuriyeti ile kimse baş edemez" dedi.

Memleketi Antalya’nın Alanya ilçesini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Ticaret Odası tarafından öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıya katıldı. Burada konuşan Çavuşoğlu AK Parti’nin icraatları ile projeleri anlattı ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, Antalya'da sulanmamış tarım arazisi kalmayacağını söyleyerek, “Alanya'nın içme suyu isale hattı yakında tamamlanacak. Taşkınları önlemek için de çalışma yapıyoruz. Seralarda elektrik ticari tarifeden değil, sulama suyu tarifesinden ödenecek ve çiftçilere yönelik destekler vereceğiz” dedi.

Çiftçiye de müjde veren Çavuşoğlu, yem ve gübrede KDV'yi sıfıra indireceklerini, kış aylarında turizm sektöründe çalışanlara prim desteği vereceklerini, çalışanların artık işten çıkarılmayacağını ifade etti. İlk defa iş bulan vatandaşlara da bir yıllık maaşını devletin ödeyeceğinin altını çizen ifade eden Çavuşoğlu, "Gençlerimize daha fazla desteğimiz var, olacak. Kadınlarımıza yine aynı desteklerimiz var, kendi işlerini kurmaları için" diye konuştu.

"ALANYA'YA GOLF SAHALARI YAPILACAK"

Alanya'da golf sahaları yapacaklarını anlatan Çavuşoğlu, Mahmutlar'a spor tesisleri yaparak, spora ve turizme kazandıracaklarını, yeni kayak merkezini de bölgeye kazandıracakların sözünü verdi. Alanya'ya devlet eliyle doğalgaz getireceklerinin ve bundan Manavgat'ın da yararlanacağının müjdesini de veren Çavuşoğlu, binlerce bisikletlinin Alanya'ya geleceğini, kışın da bisiklet sürülebileceğini kaydetti.

"Ne aldatan olduk ne aldanan olduk" diyen Çavuşoğlu, "Ortaya koyduğumuz her projeyi gerçekleştireceğimizi söyledik. Projelerimizin hepsi Türkiye'nin önünü açar. Ekonomik dengesini, mali disiplinini bozmayan vaatlerimiz yapmak istediklerimiz. Gazipaşa’da pisti açtık, büyüttük. İlk defa da devlet büyüğümüz olarak sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız cumartesi günü Gazipaşa Havaalanı'na inecekler bu uzun piste. Pistimizi 2 bin 600 metre yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız buradan temel atma törenleri için Anamur'a geçecekler" ifadelerini kullandı.

"TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ"

Terör konusuna da değinen Çavuşoğlu, “Belirsizliğin olduğu şu zor günlerde ki bunları aşarız Allah'ın izniyle. Bu ülke bu millet çok badireler atlatmıştır ve hepsinden de daha fazla güçlenerek çıkmıştır. İnşallah yine bu belirsizlik ortamını 1 Kasım'da aşarız. Terörle de baş ederiz, terörü de ülkemizden temizleriz. Nasıl mafyaları, çeteleri her şeyi ülkemizden temizlediysek bugün DAEŞ, DHKP-C, PKK terör örgütüyle sonuna kadar mücadelemizi yaparız. Terör nereden gelirse gelsin, kim olursa olsun bu mücadeleyi yapmak durumundayız. Türkiye Cumhuriyeti ile kimse baş edemez. Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti ile baş edemez. Kararlı bir şekilde mücadelemizi devam ettiriyoruz.Şehirlerde ve dağlarda terörle gereken mücadeleyi yapıyoruz. Terörü ülkeden temizliyoruz ve bu yolda kararlı şekilde sonuna kadar gitmekte görevimiz. Ankara'daki terör saldırısının arkasında ne var, kim neyi hedeflemiş bunu da bulmak, açığa çıkarmak bizim görevimiz. Ama öyle ki hedef Türkiye’nin istikrarı, hedef Türkiye'de AK Parti'yi tek başına iktidara getirmemek. Hatta Türkiye'de seçimleri yaptırmamak. Türkiye'yi kaosa sürüklemek ama biz buna müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler