YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metiner'den Demirtaş'a ağır gönderme
Metiner'den Demirtaş'a ağır gönderme
19 Mart 2015 14:23
Hakkari'de Erdoğan'ı eleştirirken, Mehmet Metiner'e göndermede bulunan Selahattin Demirtaş'a Metiner'den cevap gecikmedi.

‘Kürt sorunu yoktur’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ”Senin Kürt sorunun bitmiş olabilir. Çünkü senin Kürdün Mehmet Metiner'dir. Sana bin kere helal hoş olsun. Onları al tepe tepe kullan.” dedi, AK Partili Mehmet Metiner’den jet cevap geldi.

Demirtaş kendisi tepe tepe kullanılmaya müsait biri olduğu için herkesi de kendisi gibi sanıyor, açıklamasında bulunan AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, şu ana kadar ne devletin ne de PKK’nın Kürdü olmadığına vurgu yaptı.

Demirtaş’a yaptığı eleştirilerde hızını alamayan AK Partili Metiner, Selahattin Demirtaş, Nişantaşı- Cihangir hattındaki ‘Beyaz Türk'lerin makbul Kürdü olarak kabul edilmeyi bir kibir vesilesi sayıyorsa otursun kişilik ve durduğu yer itibariyle artık kimlerin kullanımına açık olduğunu sorgulasın, ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dava lideri ve Müslüman bir Kürt kardeşi olduğunun altını çizen Metiner, Erdoğan’ı 80 öncesinden beri tanıdığını, onunla yol arkadaşlığı yapmaktan gurur duyduğumu Demirtaş’ın bu gerçeği bilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Metiner son olarak Demirtaş’a bir çağrıda bulunarak, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkede artık Kürt meselesi yoktur sözünün anlamını ve doğruluğunu bilmiyorsa Demirtaş’a anlatabilirim. O da biliyor ki gerçek bu. Yüreği yetiyorsa bu meseleyi bir televizyon kanalında tartışabiliriz. Tabii Kandil’in silahlarının arkasına sığınmadan gelsin, dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler