YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metin Gündoğdu: Gerçek Milliyetçi AK Parti'dir
Metin Gündoğdu: Gerçek Milliyetçi AK Parti'dir
27 Ekim 2015 14:17
Milliyetçi camianın önemli isimlerinden AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Metin Gündoğdu, Türkiye'nin geçtiği süreç hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Bu milletin gerçek milliyetçisi de AK Parti'dir. Milliyetçi camiaya buradan sesleniyorum. Gün

En İyi Milliyetçiliği AK Parti Yapıyor

Milliyetçi bir aileden geldiğini ve siyasi hayatı boyunca milliyetçi camianın birçok kademesinde görev yaptığını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Metin Gündoğdu  "Ben milliyetçiliğin ne demek olduğunu iyi bilirim. Bunun çilelerini de çektim. Dedem, dayımın cezaevine düştüğünü duyunca balkondan düştü. 26 yıl yatağa mahkum kaldı. Kimse bize selam vermedi. Rahmetli anneannem ile yıllardırcezaevi kapılarında dolaştım. Bunun için, kimse bize ülkücük dersi ya da milletyetçilik dersi vermeye kalkmasın. Biz milliyetçiliği en iyi şekilde yapıyoruz. AK Parti, milliyetçiliği en iyi şekilde yapan bir partidir. Milliyetçiliğimizin temelinde ve odak noktasında inançlarımız ve  tarihten beri süzülüp gelen tüm kültürel değerlerimiz vardır. Bu milletin gerçek milliyetçisi AK Parti'dir. Biz, İslam inanç ve ahlakına göre yaşamayı ve yaşatmayı en büyük saadet bilen, İslamı gaye edinen bir milliyetçilik şuurundayız. Peygamberimizin, "Kişi kavmini, milletini sevmekle suçlanamaz. Milletin efendisi milletine hizmet edendir. Vatan sevgisi imandandır." mealindeki yüce prensiplere de canı gönülden bağlıyız. Milliyetçi camiaya buradan sesleniyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Çanakkale'de bize saldıran 7 düvel şimdi de iktidara saldırıyor. Conkbayırı'nda karşımızda olanlar şimdi, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın karşısındayda, benim yerim onların yanıdır. "Benim davam nizam-ı alem ilayı kelimetullah" diyen bir Başbakanımız varsa bizim başka yerlerde oyalanmamıza gerek yoktur. Bize düşen, Hoca Ahmet Yesevi'den başlayarak 40 alperenin ismini sayan Başbakanımızın yanında olmak ve omuz omuza mücadele etmektir." diye konuştu.

Türkeş ve Topçu'nun Kararı Tadire Şayan

Koalisyon görüşmelerrinin sonuçsuz kalmasının ardından kurulan seçim hükümetinde görev alan Tuğrul Türkeş ve Yalçın Topçu'nun doğru bir karar verdiğini vurgulayan Metin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti "Rahmetli Alparslan Türkeş'in oğlu Sayın Tuğrul Türkeş'in aldığı karar takdire şayan bir karardır. Milliyetçi camianın en önemli isimleriden biri olan, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile, 100 parti kurucusu arasında bulunan Sayın Yalçın Topçu'nun aldığı karar çok doğru bir karar. Bu hükümette olmaları, milliyetçi camianın temsil edildiğinin göstergesidir. Bunun yansımalarını 1 Kasım'dan sonra daha iyi göreceğiz. 1 Kasım seçimleri birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı yapılan bir seçimdir. Bu seçim medeniyet coğrafyamızdaki mazlum ve mağdurların seçimidir. Bu yüzden verdiğimiz her bir oya dikkat etmeliyiz. Türkiye'nin 13 yıllık kazanımlarının bir anda boşa gitmesini hiç birimiz istemeyiz. Alanlarda gördüğüm kadarıyla da milletimiz buna müsaade etmeyecektir."

Dünyanın Her Yerine El Uzattık

Doğu Türkistan'a, Filistin'e, Kosova'ya, Bosna'ya kadar AK Parti hükümetinde büyük kültürel yatırımlar yapıldığını söyleyen Metin Gündoğdu, örnekler vererek  Bu iktidar ve gönül bağımız olan sivil yapılar dünyanın neresinde olursa olsun, kardeşlerimize el uzattı. Türklük davasına biz hizmet ettik." şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu'nun Hayali Gerçekleştiriliyor

TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) sayesinde atalarımızız eserlerine sahip çıkıldığını söyleyen Metin Gündoğdu "Kosova'nın Prizen şehrinde bulunan Mamuşa'da Türkler yaşıyor ve burada Türkçe vaazlar veriliyor. Şimdi dünyanın neresine gidersek gidelim bu iktidarın gerçekleştirdiği hizmetleri görürüz. Milliyetçilik sözle olmaz. Bunun gereğini de yapmak gerekir. Millyetçilikten dem duranlar bugün gidipr baksınlar TİKA eli ile neler yapılmış. Dün iktidarda olanların sınırlarımız ötesine çıkamadığı bir dönem vardı. Bugün ise, "Adriyatik'ten Çin Seddi'ne, kaynaşmış ve birleşmiş Türk İslam coğrafyası hayal ediyorum." diyen Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayali gerçekleştiriliyor. Dağlık Karadağ ziyaretim sırasında Atamız Fatih'in orada savaştığı meydana gittim. Fatih tarafından yaptırılan caminin TİKA eliyle nasıl yeniden hayat bulduğuna şahit oldum. O camide bir çok müslüman kardeşlerimiz ibadetlerini gerçekleştiriyor." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler