YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metin Feyzioğlu'nun niyeti belli oldu
Danıştay töreninde bir parti lideri gibi konuşup Başbakan’ Erdoğan'ı hedef alan Metin Feyzioğlu'nun niyeti belli oldu. Feyzioğlu, Kılıçdaroğlu’'nun koltuğuna oturmak için eski CHP'li yöneticilerle İstanbul'da gizli toplantılar düzenlemeye başladı.
Metin Feyzioğlu'nun niyeti belli oldu
16 Ağustos 2014 / 08:40 Güncelleme: 16 Ağustos 2014 / 09:42

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'’dan ağır darbe yiyen CHP’'de sular durulmuyor. Bir grup milletvekili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’'nu istifaya çağırırken Grup Başkan Vekili Muharrem İnce de adaylık sinyali verdi.

Mustafa Sarıgül de nabız yoklarken Akşam Gazetesi önemli bir bilgiye ulaştı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu önceki gün İstanbul'’da bazı CHP’'lilerle gizli bir toplantı yaptı. 

rs1-063.jpgHazırlıklara başladı

Eski İl Başkanı Nebil İlseven, işadamı Ali Fatinoğlu ve eski ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda Feyzioğlu “Ben de varım” diyerek destek istedi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'’ın yüzde 52 oy alarak Cumhurbaşkanı seçilmesi CHP'’yi karıştırdı. İlk olarak CHP'li Emine Ülker Tarhan, Nur Serter ve Süheyl Batum ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde parti yönetiminin tavrını eleştirdi ve sorumlu olarak işaret ettiği Genel Başkan'ın istifa etmesini istedi.

Daha sonra ise Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'’den çıkış geldi. İnce, Kılıçdaroğlu'’nu kurultay yapmaya davet etti. 

CHP'’deki isyan üzerine Kemal Kılıçdaroğlu kurultayı toplantıya çağıracağını açıkladı. CHP'’deki iç karışıklık üzerine kulisler de hareketlendi. Salı günü İstanbul Fatih’'te gizli bir toplantı yapıldı. Toplantıyı Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptı.

Eski Fatih Meclis Üyesi Mustafa Sarmusak'’ın ofisinde yapılan toplantıya Eski CHP İl Başkanı Nebil İlseven, Sanica Boru’'nun sahibi işadamı Ali Fatinoğlu, yine Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Küçükçekmece'’nin eski ilçe başkanları ve 10 kongre üyesi de katıldı. 

Başbakanlık için hazırım

Metin Feyzioğlu burada CHP Genel Başkanlığı’'na aday olduğunu açıklayarak, "“Ben sadece CHP Genel Başkanlığı'na değil Başbakanlığa hazırım. Bu odadan bir Başbakan en az iki Bakan neden çıkmasın. Sizlerden kurultayda destek istiyorum"” dedi. 

Gençlik kolları yemek verdi

Feyzioğlu’'nun Kemal Kılıçdaroğlu’'nun kurultay tarihini belirlemesinden sonra adaylığını açıklayacağı öğrenildi. Fatih’'teki toplantıdan sonra CHP İstanbul İl Gençlik kollarında görevli bazı isimler Metin Feyzioğlu’'na Büyük Kulüp'’te yemek vererek desteklerini ifade ettiler. 

Yargıtay konuyu gündeme aldı

Türkiye'nin yeni gündem maddelerinden biri, 1 Eylül'deki adli yıl açılış töreni olmuş durumda. Başbakan Erdoğan açılış törenine katılıp katılmayacağı sorusuna, "Eğer Yargıtay, Baro Başkanını çağırıp orada konuşturacak olursa oraya ben katılmam" yanıtını vermişti. Yargıtay Başkanı Ali Alkan, konu hakkındaki soruya "Başkanlar Kuruluna konuyu götürüp, sonucu paylaşacağız" diyerek cevap verdi.

 

AKŞAM 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler