YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mesut Yılmaz’a çok sert tepki
AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, 28 Şubat davasında ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili, “Tarihte yer alacaksa kara, kirli bir leke olarak yer alacaktır” dedi.
Mesut Yılmaz’a çok sert tepki
22 Nisan 2016 / 22:00 Güncelleme: 22 Nisan 2016 / 22:07

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, 28 Şubat davasında ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz’a ilişkin, “Eğer Mesut Yılmaz dinlersek, ona inanırsak, keza millet onu dinlemedi, inanmadı, onu mahkum etti. Tarihte yer alacaksa kara, kirli bir leke olarak yer alacaktır. İnsanın içi, zihni, aklı, ruhu kirlendikçe ’Allah yüzünden rabbiyesini alır’ diye bir söz var. Bu deyimin somut hali Mesut Yılmaz’da görülüyor. 28 Şubat davasında tanık olarak çağrıldığı duruşmada tanıklıktan çok yer aldığı safın bir temsilcisi gibi, saldırgan bir müşteki gibi mağdurları suçlamayı tercih ederek sanıkların yanında yer aldı” dedi.

Yılmaz’ın Erbakan’ı suçladığını söyleyen Yaşar, şunları kaydetti:

“Tarihteki kirli mezarlığını kendi kazmıştır. Mesut Yılmaz, halkın terazisinde tartılmış, tarihin çöp sepetine atılmış bir insan. Yılmaz, bir dönemin mağdurlarını sanık, suçlu göstererek bir kez daha kirli azınlığın temsilcisi olarak, vesayetçi zihniyetin artığı olarak, müstemleke zihniyetin uzantısı olarak hepimizle alay etmiştir.”

Yargıtay’ın Ergenekon davası ile ilgili kararına ilişkin olarak ise Yaşar, “Türkiye’nin tarihini ele aldığımızda böyle bir yapı olduğunu biliyoruz. Kişilerin yargılanması, suçlu bulunması çok önemli değil, önemli olan sistemlerin, zihinlerin değiştirilmesidir" değerlendirmesini yaptı.

 // Osmanlı
Sen bu devletin başında başbakanken medya patronu seni eşofmanla eli cebinde karşıladı. Mavi akımı anlat sen önce bu insanlara ALLAH rahmet eylesin Erbakan hocayı ağzına almadan kırk defa yıka ....
23 Nisan 2016 10:45
bu@adami.
 // Mehmet
Bu adami alin iceri fetocular Buna iyi para basmis...
22 Nisan 2016 22:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler