YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mesut Barzani HDP heyetini kabul etti
Mesut Barzani HDP heyetini kabul etti
08 Ağustos 2015 13:14
IKBY Başkanı Mesut Barzani, milletvekilleri Osman Baydemir, Kadri Yıldırım ve Hüda Kaya'dan oluşan HDP heyetini kabul etti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Milletvekilleri Baydemir, Yıldırım ve Kaya'dan oluşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyetiyle bir araya geldi.

IKBY başkanlığının resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, görüşmedeki ifadeleri aktarılan Barzani, çözüm sürecinin devam etmesinin önemine değinerek, herkesin barış tarafında yer alması gerektiğini belirtti.

Başından bu yana barış sürecinin destekleyicisi olduklarını hatırlatan Barzani, "Bu sürecin yeniden başlaması ve işlerin rayına girmesi için elimizden geleni yapmaya ve bu konuda üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız" dedi.

Osman Baydemir de "HDP olarak hiçbir şekilde savaşın tarafında değiliz ve en kısa zamanda çözüm sürecinin tekrar başlamasını istiyoruz. Bu konuda sizin nasıl bir rol oynadığınızı çok iyi biliyoruz ve tekrar bu sürecin başlaması için sizden destek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler