YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merve Kavakçı bu üniversitede ders verecek!
Merve Kavakçı bu üniversitede ders verecek!
07 Temmuz 2014 11:45
Türk siyaset tarihinin önemli isimlerinden Yrd. Doç. Dr. Merve Safa Kavakçı İslam, 2014-2015 eğitim yılından itibaren Üsküdar Üniversitesi'nde ders verecek.

Yüksek isans eğitimini Harvard Üniversitesi kamu yönetimi alanında, doktorasını da Howard Üniversitesi siyasal bilimler konusunda yapan Merve Kavakçı İslam, Üsküdar Üniversitesi’nin İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde yeni açtığı Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’ndeki derslere girecek.

Küstah bir şekilde Meclis’ten çıkarılmıştı

Fazilet Partisi’nden 1999’da milletvekili seçilen Kavakçı, 2 Mayıs 1999’da TBMM’deki yemin törenine başörtülü gelince dönemin Başbakanı Bülent Ecevit “Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz” demiş, Kavakçı Meclis’ten çıkarılmıştı.

Bu olay Fazilet Partisi’nin kapatılması davasının ana nedenlerinden biri olarak dosyaya girdi. Kavakçı ve bazı vekillere 5 yıl siyaset yasağı cezası aldı. ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği için Türk vatandaşlığından çıkarılan Kavakçı, 2010’da eski AP milletvekili Nadir Latif İslam’ın oğlu, ortopedi uzmanı Prof. Dr. Cihangir İslam’la evlendikten sonra tekrar Türk vatandaşlığına geçti. Kavakçı George Washington Üniversitesi Uluslararası öğretim üyeliği yaptı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler