YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mersin'de MHP konvoyunda arama krizi yaşandı
Mersin'de MHP konvoyu korumaların bir kavgaya karıştığı iddiası ile jandarma tarafından aranmak istenince kriz yaşandı.
Mersin'de MHP konvoyunda arama krizi yaşandı
15 Ekim 2015 / 01:04 Güncelleme: 15 Ekim 2015 / 01:09

Silifke ilçesinde seçim çalışmasına katılan Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) konvoyu, Mersin'e dönüş yolunda Erdemli ilçesi girişinde jandarma ekiplerince durduruldu. D-400 karayolunu tamamen trafiğe kapatarak MHP konvoyunun önünü kesen yaklaşık 8 araçlık jandarma ekibi, içinde MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, İl Başkanı Sebahattin Kılıç, Mersin milletvekilleri Baki Şimşek ve Ali Öz, milletvekili adayları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da bulunduğu araçları aramak istedi. MHP'lilerin tepkisi ile karşılaşan jandarma komutanı, konvoyun içerisinde bulunan 2 korumanın bir kavgaya karıştığını ve savcının talimatı ile bu kişilerin ifadeleri alınmak üzere kendilerine verilmesini istedi.

"OLAY TAMAMEN HUKUKSUZ"

Yaşanan olayın tamamen hukuksuz ve usulsüz olduğunu, yapılanın ise MHP'yi seçim öncesi yaralamaya yönelik bir tutum olduğunu söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, jandarma komutanına, “Bu yaptığınız çok yanlış. MHP Genel Başkan Yardımcısı'nın önünü kesiyorsunuz. Buna hakkınız yok. Siz bize durumu anlattınız. Biz de size iddia ettiğiniz kim varsa vereceğiz dedik. Bu MHP'linin sözü. Rezil ediyorsunuz millete bizi, ne hakkınız var buna? Size eğer bizim içimizden herhangi biri kavga veya tartışmaya karışmışsa isimleri veya şahısların eşkali belliyse buyurun alın dedik. Ama siz burada neredeyse 1 saattir MHP konvoyunu durdurarak yolu trafiğe kapatıyor, elinizde bir talimat olduğunu belgeleyemiyorsunuz bile. Şimdi ben size gelip benim arkadaşımı başka bir siyasi partili grup darp etti dersem, gidip onların yolunu kesebilecek misiniz? Burada demokrasi katledilmiştir. Hukuksuzluk, usulsüzlük arayanlar buraya baksınlar. Bahsi geçen kavgada herhangi bir suç aleti yok, yaralı dahi yok, şikayetçinin kim olduğu bile belli değil. Buna rağmen bu şekilde yolu kesmek, bütün araçları aramak için elinizde bir karar olması lazım ama o bile yok” diyerek tepki gösterdi.

"PKK'LILARA BUNU YAPMIYORSUNUZ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, “Biz kime güveneceğiz. PKK'lıya böyle bir hareket yapabiliyor musunuz? Biz bu devlete sahip çıkıyoruz. Devlete, bayrağa, millete sahip çıkanlara terörist muamelesi yapıyorsunuz. Elinizde bu konvoyu durdurmanız için bir belge yok. Kavga diyorsunuz, ortada yaralı da yok, elinizde isim bile yok. Bu nasıl bir iştir? Burada yolunu kestikleriniz, sizin canınız için, bu vatan için kendi canını vermeye hazır insanlar. Bu yaptığınızı herkes görüyor” dedi.

Yaşanan tartışmalar sırasında kalabalıktan bazıları, yolun araç trafiğine kapatılmasına tepki göstererek jandarma ekiplerine, "PKK’lılara bunu yapmıyorsunuz?" diye bağırdı.

MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, ortada sadece bir iddianın olduğunu ifade ederek, kendisini AK Parti'li olarak tanıtan bir grubun, konvoya AK Parti bayrağını gösterdiğini, bunun sonucunda bir arbede yaşandığını söyledi. Ortada bir yaralanma veya darbın söz konusu olmadığını dile getiren Kılıç, buna rağmen hukuksuz bir şekilde yolun trafiğe kapatılarak konvoyun önünün kesildiğini ileri sürdü.

Yaşanan sert tartışmaların ardından konvoyun önü açılarak yeniden yola devam etmesine izin verildi.

 

İHA

mhp her kanunu delebilir!
 // A.SAĞ
sıkıştı mı > gidin pkkya yapın diyen zavallılar,
pkklı piçlerde kanuna uymak zorunda onun dışında kalan tüm vatandaşlarda kanunlara uymak zorunda.
katil adam öldürüyor bizde öldürürüz demekten ne farkı var?...
15 Ekim 2015 Perşembe 12:42
pekte carkları kalmadı..
 // atiker
söylem icraat küfür hakaret itam paralel işbirliği tatarsızlık noktasında mhp nin hdp den bir varkı yok sadece terör eylemlerine dönüşmeyen sözde lideri tarafından sokağa inmesi engellenen bir hareket cb ak partililere kin ve düşmanlıkları chp ve hdp lilerden fazlası var eksiği yok ülkemizin geleceği ile ilgili hiç bir plan ve programları yok kime ne akla hizmet ettiklerini kimse bilmiyor taraftarlarının çoğu takım tutar gibi partili kin nefret dili çoğunda hakim tek suçlu erdoğan böyle bir yapı...
15 Ekim 2015 Perşembe 10:52
mhp
 // uykucu
cokusun farkinda. Millete soyleyebilecekleri tek soz kalmadi. Mersin'de mahalli idareler seciminden birinci cikan mhp 7 Haziran secimlerinde ucuncu oldu....
15 Ekim 2015 Perşembe 09:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler