YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Merkel pişkinliğe vuruyor"
"Merkel pişkinliğe vuruyor"
26 Ağustos 2014 07:25
AK Partili Yasin Aktay, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye'nin dinlenmesiyle ilgili açıklamalarını yorumladı ve "Bu yaptığı şeyden dolayı biz özür dilemesini bekleyeceğiz tabii ki." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK  Parti'deki yeni dönemi A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'e değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Merkel'in Türkiye'nin dinlenmesi konusundaki açıklamalarını ise "pişkinlik" olarak yorumladı.

Yasin Aktay'ın açıklamaları şöyleydi:

Merkel'in açıklaması pişkince
 
Böyle bir itirafın arkasından buyurun ne yapacaksanız yapın. Bir tür meydan okuma da, ‘evet ben yaparım’ anlamına gelen bir meydan okumada hakikatten ne yapılabilir? Bu saatte Almanya’ya karşı savaş mı açacağız? Bu yaptığı şeyden dolayı biz özür dilemesini bekleyeceğiz tabii ki. Bunda da ısrarlı olacağız. Ama ben doğrusu bu olayın Der Spiegel tarafından açığa çıkarılmış olmasının arkasında yatan başka bir niyet, başka bir operasyonu da göz ardı etmememiz gerekiyor. O operasyon hem Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerini bozmak veya Almanya’ya karşı yapılan operasyon da söz konusu olabilir. Soğuk rüzgarlar esecek kaçınılmaz olarak. Bu kime yarayacak ona bir bakmak lazım.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler