YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meral Akşener'in bayramlaşmasında arbede ve silah sesi
Meral Akşener partililerle bayramlaşma için Anadolu Oteli'ne geldiği sırada bir grup da otele gelerek, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları atmaya başladı. İki grup birbirlerine önce sözlü sonra da fiziki müdahalede bulundu.
Meral Akşener'in bayramlaşmasında arbede ve silah sesi
06 Temmuz 2016 / 17:51 Güncelleme: 06 Temmuz 2016 / 18:03

MHP Genel Merkezi bayramın ikinci günü saat 14.00'te bayramlaşma programı yapılacağını duyurdu. Genel Başkan adaylarından Meral Akşener de aynı gün aynı saatte Ankara Söğütözü'ndeki Büyük Anadolu Oteli'nde partililer ve vatandaşlarla bayramlaşacaklarını açıkladı.

Meral Akşener partililerle bayramlaşma için Anadolu Oteli'ne geldiği sırada bir grup da otele gelerek, "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları atmaya başladı.

İki grup birbirlerine önce sözlü sonra da fiziki müdahalede bulundu. Anadolu Otel'de büyük kargaşa yaşandı.

Meral Akşener'in yaşanan kargaşa üzerine salondan ayrıldı.

Akşener daha sonra tekrar salona gelerek bayramlaşma programına devam etti.

resized_b76d3-a72e744dicak.jpg

Silah sesleri duyuldu

Devlet Bahçeli taraftarları Meral Akşener'in düzenlediği bayramlaşma programını engellemek istedi. Taraflar arasında gerginlik yaşandı. Bahçeli taraftarları bayramlaşmanın yapılacağı yerde "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları attı.

Saat 16:00'da Meral Akşener partililerle buluştu. Salona giren Akşener bugüne kadarki süreci anlattı ve Genel Merkez'e yönelik eleştirilerini sıraladı. Bu sırada içeriye 20-30 kişilik bir grup girdi. Kürsüye doğru sloganlarla ilerlediler. Sloganlar yükselir yükselmez kaos ortamı oluştu.

Meral Akşener destekçileri gruba müdahale etti. Olay toplam 1-2 dakika sürdü ve grup salondan çıkarıldı. Akşener de sahnenin arka bölümüne götürüldü. Emniyet güçlerinin bölgede arama yapıyor. Çevik kuvvet ekipleri güvenlik çemberine aldı. Otelin dışında da bir silah sesi duyuldu, polis konu hakkında araştırma başlattı. Akşener de tekrar kürsüye gelerek muhalif isimleri sakinleştiren bir konuşma yaptı. Genel Merkez yetkilileri kendilerinin bilgisi olmadığını söyledi.

Polis, olayla ilgili silahlı bir kişiyi gözaltına aldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler