YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meral Akşener: "İktidar ile birlikte Türkiye'de iki şey gelişti..."
Meral Akşener: "İktidar ile birlikte Türkiye'de iki şey gelişti..."
26 Nisan 2015 07:44
Meral Akşener: "İktidar ile birlikte Türkiye'de iki şey gelişti. Birincisi adaletsizlik, diğeri ciddiyetsizlik. Bu arkadaşların ciddiyetsizliği sebebiyle şu anda Avrupa'nın pek çok devleti soykırım meselesini tanıdı''

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, "İktidar ile birlikte Türkiye'de iki şey gelişti. Birincisi adaletsizlik, diğeri ciddiyetsizlik. Bu arkadaşların ciddiyetsizliği sebebiyle şu anda Avrupa'nın pek çok devleti soykırım meselesini tanıdı" dedi.

Akşener, 13 Şubat Spor Salonu'nda, partisinin Erzincan milletvekili aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 1915 olaylarına ilişkin yaşanan gelişmelere değindi.

Başbakan Davutoğlu'nun, Konya mitingindeki sözlerini eleştiren Akşener, ''Çeşitli ülkeler açıklamalar yaptı. Bizim Başbakan da bir açıklama yaptı, dikkat edeniniz oldu mu  'Bu suç' dedi. Sonra dedi ki 'Ben Türkiye'nin Başbakanıyım ne yapıyorum' düzeltti ve konuşmasına devam etti. Konya'daki konuşmayı izlemenizi öneririm" ifadesini kullandı.

Başbakan'ın Ermeni iddialarıyla ilgili iktidarın durumunu resmettiğini ifade eden Akşener, ''İktidar ile birlikte Türkiye'de iki şey gelişti. Birincisi adaletsizlik, diğeri ciddiyetsizlik. Bu arkadaşların bu ciddiyetsizliği sebebiyle şu anda Avrupa'nın pek çok devleti bu soykırım meselesini tanıdı. Bunun özelliği ne biliyor musunuz, önce tanınacak, sonra tazminat istenecek. Ne kadar tazminat biliyor musunuz, 67 milyar avro. Sonra da toprak istenecek" iddiasında bulundu.

Akşener, önüne gelenin iktidarı aldattığını öne sürerek, "Ne kadar saf bir hükümetimiz var, Türk filmlerindeki gibi önüne gelen aldatıyor. Önce bir sabah uyandılar, Allah Allah, meğer devletin içinde paralel bir yapı varmış ve bu arkadaşlara kumpas kurmuş. Ne zaman  12 sene sonra, vah vah vah. Yani 12 sene sonra aldatıldığını keşfeden bir yönetici, Bir başbakan, bir Cumhurbaşkanı, 15 yıl sonra kimler tarafından aldatıldığını keşfedecek, burası soru işareti. Yarın bu arkadaşları Apo da aldatmış olacak, Ermeni diasporası da aldatmış olacak. Ama her aldanmanın sonunda Türkiye bir şeyler kaybediyor."

mhp'nin gereksizliği akp'nin bilgisizlik ve tecrübesizliği
 // yavuz yıldırım
Meral Hanım doğru söylemiş. lakin bulunduğu parti terör ve kafatasçılık meseleleri dışında ortalarda hiç gözükmeyen gereksiz bir parti. Muhalefet olarak gizliden akp'ye çalışanlardan. Son ittifak olayındaki tavrı da bu sözümüzü ispatladı. Seçimde ağır darbe alması temennisiyle...

Akp'ye gelince, yıllar önce erbakan hoca türkiye gibi bir ülkeyi yönetmek çoluk çocuğun yapabileceği iş değildir diyerek bu partiyi özetlemişti. Geçen 12 yıl bu sözün ne kadar isabetli olduğunu herkese gösterdi....
26 Nisan 2015 Pazar 11:46
08:59
 // Rasim DUMAN
Ah Meral hanimefendi, bu iktidar doneminde bircok sey degisti ve gelisti ama o sizin soylediklerinizin tersine. Gelisemeyen ve hala 1990'larda kalan, siz oldunuz.

Tenkid ettiginiz hususlarda, ortaya mantikli,ise yarar bir proje koydunuz da biz mi reddettik ?! İsiniz gucunuz tenkid,istihza,mugalata,hakaret......
26 Nisan 2015 08:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler