YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Memleketi düşünmüyorlar. Biz soğukkanlılığımızı k
"Memleketi düşünmüyorlar. Biz soğukkanlılığımızı k
"Memleketi düşünmüyorlar. Biz soğukkanlılığımızı k
15 Mart 2008 / 12:09 Güncelleme: 15 Mart 2008 / 00:00


Başbakan Tayyip Erdoğan, kimsenin AKP'yi laikliğe karşı eylemlerin odağı yapamayacağını belirterek, "Kapatma davası milli iradeye karşı atılmış bir adımdır" dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Siirt'e geldi. Başbakan Erdoğan'ı Siirt Havaalanında Vali Necati Şentürk ve öteki yetkililer karşıladı.
Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de Siirt'e geldi.
Başbakan Erdoğan, parti otobüsüyle şehir merkezine giderken yolda çocuklara oyuncak dağıttı, vatandaşlarla sohbet etti.
Erdoğan, Siirt'te AK Parti Kadın Kolları Kongresi'nde konuşuyor.
Başbakan Erdoğan, kadınların Türkiye'nin değişiminde en büyük dinamiği olarak gördüğünü söyledi.
Başbakanlık'ta bugün 5. yılı doldurduğunu ifade eden Erdoğan, "Hep böyle anlamlı günlerde Siirt'te oluyorum. Bir başka anlamlı olay da dün akşam başladı. Kimse 16 milyon 500 bin seçmenin oy verdiği Ak Parti'yi laikliğe karşı eylemlerin odağı yapamaz. Dünkü olay Ak Parti'ye karşı yapılmış bir olay değil, milli iradeye karşı atılmış bir adımdır." dedi.

İDDİANAME KİN VE GAREZ ÜRÜNÜDÜR


Ak Parti'yi kurma kararını milletin verdiğini belirten Erdoğan şöyle devam etti:
"Ak Parti'yi milletimiz kucakladı, Ak Parti'de milletimizi kucakladı. Hiçbir zümrenin ve çıkar çevrelerinin partisi olmadı. Biz uzun ince bir yoldayız. Şartlar ne olursa olsun, ister kar, ister kış olsun; bu yolda yürüyeceğiz: Bu yoldan bizi almaya kimsenin gücü yetmeyecek. İddianame kin ve garez ürünüdür mahkemeden döner...
Güneş balçıkla sıvanmaz. Bizim partimizin başarısı gölgelenemez. Biz Milli Devleti kuracak., halkın tamamını aynı çatı altına toplayacak tek partiyiz. Biz toplumda her kesimde oy alan tek partiyiz. Bizim partimizde etnik milliyetçilik yok, bizim partimizde hiç bir ayrımcılık yok. Kimse Ak Parti'yi laikliğe karşı bir kurum olarak göremez. Demokratik dönüşüme ayak uyduramayanlar olabilir. AK Parti'nin kurulmasının kararını halk vermiştir.

Son 5 sene içinde yaklaşık 8,5 katrilyon Liarayı Günaydoğu'ya harcadık. Yeni bir adım attık. Biz bu bölgede pek çok yerde konuş inşa ediyoruz Niçin bunları yapıyoruz. Kentlerimiz güzzelişin istiyoruz. Güneydoğu Anadolu projesini başlattık.
Bizim inancımızda verilen sözlerin ertelenmesi yok..
Şunu bilin ki bizim inancımızda Erkeğin kadına üstünlüğü yok. Erkeğin kadına üstünlüğünü cahiliye inancıdır.

 

VEBALİNİ TAŞIYACAKLARDIR

Demokratik saygınlığa gölge düşürenler vebali de taşır. Yargı kurumu millet adına yetki kullanamaz. Bu millet ne badireler anlattı. Ne bedelller ödedi. Aziz milletimiz müsterih olsun. Sandıkta verdiğiniz temsil yetkisine sonuna kadar karşı çıkacağız. Biz Türkiye'yi Atatürk'ün gösterdiği Muassır medeniyet seviyesine çıkarmak için çaba sarf edelim, gecemizi gündümüze katalım. Biri de çıksın bunu bir hamlede yok etsin. Böyle şey olamaz... Milletin kazanımlarını bir çırpıda heba etmek sorumsuzluktur... Bu garabeti yaşatanlar, bunun utancçını da yaşayacaklar...

YENİ BİR DEMOKRATİK ATILIM İÇİNDEYİZ


Yeni bir demokratik adım için atılımlarımız sürüyor. Uydu yoluyla Türkçe, Arapça, Farsça gibi dillerde Ortadoğu'ya yönelik yayın yapaçak leni bir kanalın çalışması içindeyiz. TRT çalışmalara bayladı. Sadece Ortadoğu'ya değil daha geniş alanlara ulaşacak bir yayın olacak bu.


KAPALI KAPILAR ARDINDA SİYASET YAPMIYORUZ


Biz Ankara'da masa başına mahkum biz hükümet değiliz. Biz kapalı kapılar ardında siyasi planlar yapmıyoruz. Biz sizi, sizlerin taleplerinizi esas alarak planlar yapıloruz. biz bu milleti yürekten seviyoruz. Bu millet de bizi yürekten seviyor. Bu sevgi karşılıksiz bir sevgi değildir. ne dedik yola çıkarken, "Beraber yüdürük biz bu yollarda" diyerek yola çıktık. AK Parti dışında, kadınlar kolları kongrelerini., gençlik kongrelerini bu kadar muntazam yapan bir parti yok. Neiden biz milletin içinden geldik onların partisiyiz. Bunu sadece biz yaptık.

TÜRKİYE'NİN KAYBEDECEĞİ SİYASETİN KAZANANI OLMAZ


Şunu belirteyim ki Türkiye'nin kaybedeceği bir siyasetin kazananı olmaz. Bu ülke sadece ekonomide, sadece sanayide değil toplumun her alana hak ettiği standartları yapakalacaktır. Artık demokrasi bu ülkenin olsa da olur olmasa da oluru değil, Demokrasi bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Bu ülkede vesayet siyasis bitmiştir. bu ülkenin kadınları, bu ülkenin anneleri siyasete el koymuştur. Ak Parti sadece kardeşliğin siyasetini yapacaktır.

UNUTULMAYACAK ÜÇ DEĞER


Umudumuzu, birbirimize olan bağlılığımız ve istikrarı asla unutmayacağız: Bunlar hayalini kurduğumuz geleceğin altın anahtarlarıdır. Bunlar umuduzu kırmak bizi birbirimizden ayırmak istiyorlar. Asla Başaramayacaklar, asla bu ülke insanını birbirinden ayıramayacaktır. Bu ülkenin rotasının yeniden karanlığa veya karanlıklara çevrilmesine asla izçin vermeyeceğiz. Bunu şahsım ve Ak Parti adına değil 70 milyon Türkiyeli adına söylüyorum. GeçmiŞte açılan yaraları iyileştirmemiz ve gönül kırgınlarını gidermemiz, herkesin birbirinin hatta yere düşeni elinden tutup onu kaldırarak bunu bayaracak. Onun için önce insan dedik. Önce insan diyerek de devam edeceğiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler