YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Melih Gökçek'ten çok çarpıcı koalisyon yorumu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, üst aklın Türkiye'de CHP, MHP ve HDP'yi bir araya getirip koalisyon kurmak istediğini, koalisyon hükümetinin başbakanının da Ekmeleddin İhsanoğlu olacağını söyledi.
Melih Gökçek'ten çok çarpıcı koalisyon yorumu
08 Mayıs 2015 / 07:50 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 08:10

Kanal A ekranlarında yayınlanan, Fatih Şahin'in hazırlayıp sunduğu Çerçeve programına konuk olan Gökçek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gökçek, MHP'nin HDP ile koalisyona ikna edildiğini iddia etti. Koalisyon hükümetinin başbakanının Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunu belirten Gökçek, MHP'nin bu koalisyona, HDP'nin koalisyon sayesinde dizginleneceği ve kontrol altında tutulacağı için evet dediğini belirtti.

Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü;

"MHP'li kardeşlerime sesleniyorum..."

HDP ile koalisyon olursa ne olur, anlatayım. 3 tane önemli Bakanlık var. Milli Eğitim, İçişleri ve Adalet Bakanlıkları. Üst akıl başbakanlığı MHP'ye verdi. Başbakan Ekmeleedin İhsanoğlu olacak. HDP bu üç Bakanlıktan hangisi alacak? Adalet Bakanlığı'nı aldığını düşünün. PKK'lı hakimler adliyelere dolacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nı aldığını düşünün. Okullar PKK'lı öğretmenlerle dolacak. İçişleri Bakanlığı'nı aldığını düşünün. Jandarma'yı PKK yönetecek, PKK'lı polisler olacak.

Gelelim CHP'ye. Onun da arka bahçesi DHKP-C. CHP Milli Eğitim'i alırsa DHKP-C'li öğretmenler olacak, İçişleri'ni alırsa DHKP-C'li polisler teşkilata doldurulacak. Adalet Bakanlığı'nı alırsa DHKP-C'li hakimler olacak.

Bahçeli mi daha milli Erdoğan mı?

Milliyetçi Hareket Partisi, milliyetçi bir parti olduğu için en milli olduğunu iddia ediyor. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum. Devlet Bahçeli ile Recep Tayyip Erdoğan'ı millilik açısından kim daha milli bir karşılaştıralım.

TİKA'nın yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları ortada. Ecdad yadigarı tüm eserleri restore ettik. 2005 yılında Recep Tayyip Erdoğan, Moğolistan'da Orhun Anıtları'nı ziyaret etti. O yol toprak bir yoldu. Erdoğan, ziyaretinden sonra emir verdi ve Orhun Anıtları'na giden yol yapıldı. Orhun Anıtları'nın yanına müze yapıldı. Erdoğan, başbakanlığı döneminde tam 34 kez Asya'daki Türk Cumhuriyetleri'ni ziyaret etti. Ve aynı Erdoğan Türk düşmanı olarak takdim ediliyor. Şimdi soruyorum, Erdoğan'ın yaptıklarından sonra hangisi millilik açısından daha milli? MHP'li kardeşlerim lütfen bunları düşünsün, elini vicdanına koyup oyunu öyle versin.

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler