YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Melih Gökçek, yine tartışılacak bir söz söyledi
Melih Gökçek, yine tartışılacak bir söz söyledi
Melih Gökçek, yine tartışılacak bir söz söyledi
06 Aralık 2008 / 15:32 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Melih Gökçek, yine tartışılacak bir söz söyledi ve ‘’ Benim yeni Emin Çölaşan’ım. Kemal Kılıçdaroğlu. Ama Emin bundan daha akıllıydı’’ dedi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yine çok tartışılacak bir söz söyledi ve ‘’ Benim yeni Emin Çölaşan’ım, Kemal Kılıçdaroğlu. Ama Emin bundan daha akıllıydı’’ dedi. Gökçek’in Sabah Gazetesinin Ankara ilavesine verdiği demeçteki bu sözler, Uğur Dündar yönetiminde Star TV'de bayramdan sonra ‘’Düello’’ yapacak olan Kılıçdaroğlu ile Gökçek tartışmasını da alevlendirdi. Gazeteci Çölaşan, Gökçek’in bu sözlerine bir cevap vermek istemediğini belirtirken, Kılıçdaroğlu’nun özellikle Ankara’daki doğalgaz sayaçlarıyla ilgili önemli bilgi ve belgelere ulaştığı bildirildi.


Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin doğalgaz sayaçları alımında bazı olaylar yaşandığını açıklamış ve’’ 1994-2003 yılları arasında binlerce sayaç alınıyor. Ankara Belediyesi 168 Euro'ya alıyor. Aynı doğalgaz sayacı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 23 Euro. Rakama vurduğunuz zaman, 12.5 milyon Euro'luk bir fark çıkıyor. Nasıl olur da 12,5 milyon Euro'luk bir yolsuzluk olayı İçişleri Bakanı tarafından görülmez’’ demişti. Kılıçdaroğlu Gökçek’i TV’de tartışmaya davet etmiş Gökçek de bunu kabul etmiş ve ‘’Kılıçdaroğlu’nu balon gibi patlatacağım’’ demişti.


ÇÖLAŞAN YAZDI
Doğalgaz sayaçları konusunu Çölaşan da dile getirmişti. Çölaşan Mayıs 2003’de Hürriyet gazetesindeki köşesinde ‘’Resmi rakamlara göre bir tek firmadan bugüne kadar tam 323 bin adet doğalgaz sayacı alınmış. Yandaş firmadan ortalama 150 dolara alınan sayaçlar, halka 300 dolara satılıyor. Halkın sırtından ve sadece doğalgaz sayaçlarından yüzde 100 oranında -tam 48 milyon dolar- haksız kazanç. Ankara'da yaşayan yüz binlerce doğalgaz abonesi eski sayaçları bırakıp bu sayaçları 300 dolardan almaya zorlanıyor. Enerji Piyasası Kurulu birkaç gün önce aldığı bir kararla bu vurgunu yasakladı’’ diye yazmıştı.


Çölaşan daha önce de "Doğalgaz sayaçlarını tek tabanca olarak alan Alfagaz, sonra su sayaçlarına el attı ve belediyeden 3 bin adetlik iş aldı. Tabii ki, yine dolar fiyatlarıyla! Fakat bu sayaçlar çalışmadı. (…) Bu işin ardında yaklaşık bir milyar dolar tutarında bir rant var... Önce parayı bastıracaksınız, suyu sonra kullanacaksınız. Biz bu olayı Ankara'da doğalgaz sayaçlarında da yaşadık. Sayaçlar, abonelere zorunlu olarak ve dolar fiyatıyla satıldı. Bugün de aynı uygulama devam ediyor" diye yazmıştı. GAZETEPORT

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler