YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehtap TV'de 'şehitlik ayeti'yle dalga geçtiler
Gülen Hareketi'nin yayın organlarından Mehtap TV'de yayınlanan programda şehitlik ayeti ile ilgili skandal sözler sarf edildi.
Mehtap TV'de 'şehitlik ayeti'yle dalga geçtiler
09 Eylül 2015 / 11:00 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 12:07

Mehtap TV'de Eser Karakaş'ın moderatörlüğünü yaptığı, Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın yorumladığı Akıl Defteri programında Erdoğan üzerinden Bakara Suresi'nin 154. ayetiyle (Allah yolunda öldürülenlere de ölü demeyin. Onlar diridir, ama siz anlamazsınız) alay ettiler.

Programın ilk dakikalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlığından şüphe ettiğini ifade eden Eser Karakaş'tan sonra söz alan Şahin Alpay, Erdoğan'ın Bakara Suresi'ndeki ayetin mealine ilişkin yaptığı açıklamayla dalga geçti. Alpay, "(Bizim dinimize göre) dedi.. (Şehitler ölmez, yaşamaya devam ederler) dedi. Bu ne demek yani? Ben çok merak ettim yani.. Bizim bunca askerimizin, polislerimizin aileleri, anneleri, babaları, eşleri, çocukları, kardeşleri.. nasıl karşılıyorlar böyle lafları.. Bu lafın manası şu açıkçası.. Üzülmeyin.. Üzülecek bir şey yok. Onlar zaten yaşıyorlar.. Ölmediler. Cennete gittiler. Yahut yaşıyorlar.. Yahu...."

Alpay'ın açıklamalarına destek veren Eser Karakaş ise, bunun ilk günlerde inançlı aileleri rahatlatmak için söylenen şeyler olduğunu ifade etti.

İşte o anlar:

EYYY SAMAN VE ZAMAN TAKİPÇİLERİ
 // Kara Murat
KENDİNİZİ VE İNANCINIZI SORGULAMAZAMANI GEÇMEDİMİ DAHA ...
29 Eylül 2015 Salı 18:26
 // Yusuf
Tartışmanın gereği yok allah zaten onların anlamayacagini bizzat o ayette söylemiş....
11 Eylül 2015 23:42
 // Kibar
Şimdi ben bu program sunucularına kafir desem kaç kişi buna karşı çıkar bilemem. Çünkü kuran nın tek bi harfini inkar eden tüm kuran ı inkar etmiş olduğuna inanıyorum bunlar Tayip Erdoğan baya bi bunların denge ve düzenini bozmuş gibi...
11 Eylül 2015 19:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler