YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçikle terörist aynı kefeye konuluyor
Devlet Bahçeli'nin gündeminde yine Demokratik açılım vardı. Bahçeli yine çok sert bir dille hükümeti eleştirdi
Mehmetçikle terörist aynı kefeye konuluyor
20 Ağustos 2009 / 14:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''şehitler ile canilerin, Mehmetçik ile katillerin, güvenlik güçleriyle teröristlerin aynı çerçeveye sokulmak istendiğini'' öne sürerek, ''Bilinmelidir ki Milliyetçi Hareket bu oyunun içinde asla yer almayacaktır'' ifadesini kullandı.


Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyunda ''demokratik açılım'' olarak nitelenen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


''Türkiye'nin temel değerlerine, aziz milletimizin kardeşliğine ve kimliğine yönelik olarak başlatılan çözülme ve dağılma kampanyası hız kazanmıştır'' diyen Bahçeli, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:


''Bu kampanya, yıllardır PKK adı altında terörle sonuç almaya çalışan ihanet odaklarının sahiplendiği bütün emellerin şimdi hükümet eliyle ve silahsız olarak sürdürülmesine yönelik bir yıkım projesidir. 'Kürt sorunu' denilerek başlayan bu sürece isim koyma arayışları da devam etmekte, 'demokrasi açılımı', 'kardeşlik ve huzur açılımı' ve 'milli birlik açılımı' gibi sürekli tazelenen makyajlarla gerçekler kamuoyundan saklanmaya çalışılmaktadır.


Toplumu ayrışmaya razı etmek için her türlü istismar alanı hiçbir ahlaki
ve vicdani sorumluluk taşımaksızın kullanılmaktadır. Şehitlerle caniler, Mehmetçikle katiller, güvenlik güçleri ile teröristler aynı çerçeveye sokulmak istenmektedir.


İlerleyen süreçte, fitili ateşlenerek ortalığa bırakılan bu projenin kodları kırılmaya, şifreleri çözülmeye ve aziz milletimiz gerçekleri görmeye başlamıştır. İddia edildiği gibi barış ve huzurla, demokrasi ve hürriyetle, sulh ve sükunla, kalkınma ve refahla, kaynaşma ve kardeşlikle hiçbir şekilde alakası olmadığı anlaşılmıştır.


Bölücü tasavvurların, dağdan şehre inmesi, silahtan medyaya geçmesi, teröristten meclise taşınması, örgütten hükümete aktarılması, gerisindeki tarihi emelleri değiştirmeyecek, aktörlerin değişmesi ihanetin özünü saklamaya yetmeyecektir.


Milletimiz ve bizim için önemli olan, ağır bir yıkıma götürecek olan fikirleri kimin nerede taşıdığı değil ülkemizi hangi sonuca ulaştırmak istediğidir. Nitekim, beklendiği gibi, sürece İmralı Canisi de dahil olmuştur. Bu katılımla birlikte çuvalcılar, kandilciler, aşiret reisleri, işbirlikçi lobiler ve bölücüler sonunda Başbakanla birlikte aynı fotoğraf karesinde buluşmayı başarmışlardır. Hükümet bu resme başkalarını da dahil etmek ve suç ortağı yapmak için var gücüyle çalışmakta, koordinatör adı verilen teşrifatçılarla uçuruma giden yıkım yolunda toplumu ikna turları düzenlemektedir.


İmralı'nın kuryeleri olan sözde hukuk adamları ile hükümetin kuryesi haline gelmiş İçişleri Bakanı iki koldan temaslarına devam etmekte, kapı kapı gezerek Türkiye'nin yıkım projesine suç ortakları aramaktadırlar. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanının 'iyi şeyler olacak' müjdesi ile başlayan vahim süreçte Başbakan Erdoğan'ın ve hükümetinin toplumu bölünmeye razı edecek randevu ve ziyaret turları devam etmektedir.


Bu girişimlerin maksadı, milletimizin kardeşliğini, kimliğini ve birliğini savunmak isteyen sağduyulu, inançlı vatan evlatlarına yönelik baskı ortamı oluşturmak; bir teslimiyet ve şaşkınlık dalgası yaratarak milletimizin direnişini kırmaktır.


Gelişmeler, saklanmaya çalışılan oyunu ve oyuncuları giderek netleştirmiştir. Destek adı altında oyuna dahil olan aktörlerin kimlikleri ile milli meselelerdeki bozuk sicilleri ülkemizin nasıl bir yıkıma sürüklenmek istendiğini bütün açıklığı ile ortaya koymuştur.


Aziz milletimize yönelik istismar ve duygu sömürüsü de dahil olmak üzere her vasıta kullanılarak Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik çağrılardaki ısrarın nedeni bu karanlık tabloda yer almamıza ve 'yıkım ortağı' yapılmamıza yöneliktir.


Partimiz ve kadrolarımız, milletimiz üzerindeki oyunu okumuş, görmüş ve bozmuştur. Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket bu oyunun içinde asla yer almayacaktır. Aziz milletimizi de bu oyuna düşmemesi konusunda uyarmaya sonuna kadar devam edecektir. Oyundaki aktörlerin partimize yönelik saldırılarının artışı ve yükselen öfkelerinin nedeni budur.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler