YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Şimşek'ten CNN sunucusuna kapak gibi cevap
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, CNN International'da program yapan Richar Quest'in canlı yayınına konuk oldu. Şimşek, Türkiye'nin FETÖ mücadelesini eleştiren sunucuyu, verdiği cevapla susturdu.
Mehmet Şimşek'ten CNN sunucusuna kapak gibi cevap
01 Ağustos 2016 / 11:35 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 12:34

Başta Amerika olmak üzere Batılı müttefiklerin de doğrudan veya dolaylı olmak üzere destek çıktıkları darbe girişiminin fiyaskoyla sonuçlanması Batı'nın Türkiye ile ilişkilerinin daha da gerginleşmesine neden oldu.

Amerika'da, üst düzey askerlerden medya yöneticilerine kadar geniş bir yelpazede FETÖ dostluğu öne çıkarken, açık açık "Müttefiklerimiz gözaltında" diyen bile çıktı.

MEHMET ŞİMŞEK'TEN CNN SUNUCUSUNU SUSTURAN CEVAP

Son olarak CNN International'da program yapan Richar Quest, canlı yayında ağırladığı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e gözaltıların insan haklarına aykırı biçimde yapıldığı ve bu kadar çok gözaltının kendilerini endişelendirdiğini ayrıca Türkiye'nin darbe girişiminin ardından demokrasi sınavından başarıyla çıkmasının zor olduğunu söyledi.

BEYAZ SARAY, PENTAGON VURULSA SİZ NE YAPARDINIZ?

Mehmet Şimşek ise CNN sunucusuna hemen her Türk vatandaşının vereceği şu cevabı verdi:

Darbe için ayaklanan kişiler eli silahlı kişilerdir. Devletin helikopterleri, uçakları ve silahlarıyla devletin kamu kurumlarını ve milletin kendisini vurdular. 

Lütfen siz de hayal edin, Amerikan kongre binası Amerikan helikopterleriyle vurulsa, Pentagon, Beyaz Saray ve FBI gibi kurumların binaları helikopterlerle vurulsa, siz ne yapardınız?

kar gibi eriyorlar
 // cem
Bunları korkutan ne ? İçerideki elemanları kar gibi eriyip gitmesi mi ? İleride iç savaş çıkartacak, ya da hainlik yapacak elemanlarının yok edilmesi mi ? Yola devam, Allah'ın izniyle....
01 Ağustos 2016 Pazartesi 14:04
 // Rasim DUMAN
Gezi hadiselerinde de CNN ve FOX "basrollerde" idi, unutmadik. Yahudi sermayeli bu kuruluslarin "karin agrilarinin, endise ve kaygilarinin" sebebini aziz milletimiz gayet iyi biliyor. Onlara sunu soyleyebiliriz : Bundan sonra omurleri boyunca bu karin agrilari, endise ve kaygilari ile beraber yasamaya devam edecekler !...
01 Ağustos 2016 13:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler