YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Şimşek'in balon keyfi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşi Esra Şimşek ile Kapadokya2da sıcak hava balon turuna katıldı. Yerden 3 bin metre yüksekliğe çıkarak peribacalarını izleyen Bakan Şimşek’i korumaları da bir başka balon ile takip etti.
Mehmet Şimşek'in balon keyfi
08 Mayıs 2013 / 10:11 Güncelleme: 08 Mayıs 2013 / 10:20

 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, peribacaları ile ünlü Kapadokya bölgesinde sıcak hava balon turuna katıldı.

Balona binmek için eşi Esra Şimşek ile güneşin doğuşu ile birlikte Göreme beldesindeki kalkış alanına gelen Bakan Şimşek, burada uçuş öncesinde gezi ile ilgili kısa bir birifing aldı.

Daha sonra eşinin yanı sıra Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile birlikte balon sepetine binan Bakan Şimşek, boynuna astığı fotoğraf makinesi ile Kapadokya semalarına uçtu.

Pilot Nebi Öztürk’ün kullandığı balon ile yerden yaklaşık 3 bin metre yüksekliğe çıkan Bakan Şimşek, Göreme, Uçhisar, Çavuşin ve Ürgüp’te bulunan peribacalarını ve vadilerini kuşbakışı izledi.

Gökyüzünde bol bol fotoğraf çeken Bakan Şimşek yaklaşık 1 saat 15 dakika süren tur sonrasında gazetecilere duygularını anlattı.

Uçuşun oldukça keyifli geçtiğini belirten Bakan Şimşek, bölgede düzenlenen sıcak hava balon turlarının hem bölge ekonomisine hem de Türk ekonomisine ciddi katkılar sağladığını ifade etti.

Bakan Şimşek bir gazetecinin “Enflasyon düşüyor siz uçuyorsunuz” şeklindeki sözü üzerine ise: “Türkiye yaklaşık 40 yıldır zaman zaman üç haneli zaman zaman ise iki haneli enflasyon sürecini yaşadı. Enflasyon aslında bir anlamda modern hırsızlık. Özellikle sabit geliri olanlarda. İlk defa bizim hükümetimiz döneminde nerdeyse yarım asrın en düşük seviyesine düştü. Şu anda yüzde 6 seviyesinde ama hedefimiz düşük tek haneli rakamlar. İnşallah onu da önümüzdeki yıllarda başaracak. Enflasyon artık temel bir sorun olmaktan çıkmış durumda” dedi.

Bakan Şimşek’in eşi Esra Şimşek ise uçuş sırasında ilk başlarda korktuğunu ancak gezinin son derece keyifli geçtiğini ifade etti.

Bu arada gezi sonrasında AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider tarafından Maliye Bakanı Şimşek’e üzerinde kendisinin ve eşinin fotoğrafının yer aldığı çini bir tabak hediye edildi.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler