YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Müezzinoğlu: "Millet ne derse o olur"
Mehmet Müezzinoğlu: "Millet ne derse o olur"
17 Mart 2014 13:10
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Artık eski Türkiye yok, sandık ne derse o olur. Millet ne derse o olur' dedi.

Partisinin Kütahya'da düzenlediği etkinliğe katılan Bakan Müezzinoğlu, iç ve dış tehditlere karşı dik durduklarını ifade etti.

Konuşmasında muhalefete yüklenen Bakan Müezzinoğlu, "Ey muhalefet, bu milletin çektiği sıkıntıları unuttuğunu mu zannediyorsunuz? Bu milletin daha büyük hedef ve ideallerinin olmadığını mı zannediyorsunuz? Bu millete zulmedenler, bu milletin derdini dert edinmeyenler, bu milletin milli iradesinden yana olmayanlar zaman zaman yine eski günlerini hatırlıyor.

Zannediyorlar ki kapalı kapılar ardından planlar yapacaklar. Planlarla milleti hortumlamaya devam edecekler. Artık yağma yok. Artık AK Parti var. Artık Recep Tayyip Erdoğan var. Sandık ne derse, millet ne derse o olur. Tehdit ister içeriden ister dışarıdan gelsin dik duruyoruz. Millet bize 'dik dur' diyor" ifadelerini kullandı.

"Ambulans uçağı rüyasında bile görmemiştir"

2002’de bu ülkenin toplam ambulans sayısının 630 olduğunu aktaran Mehmet Müezzinoğlu, "Bunların çoğunda teknolojik donanım yoktu. Ambulans çağırdığımızda yakıt yok, yakıt koyarsanız hastanızı alırız deniyordu. Geçen Mart’tan bu Mart’a kadar bin 210 ambulans dağıtımı yaptık. Zaman zaman soruyorum. Ey Kılıçdaroğlu sen rüyanda ambulans helikopter görebiliyor muydun? Sen rüyanda ambulans uçaklar görebiliyor muydun? 10 yıl önce Türkiye’ye turist olarak gelen Alman ya da İngiliz vatandaşı ülkesine telefon ediyor, Türkiye’de rahatsızlandığını söylüyor, uçak geliyor ülkesine götürüyordu.

Diyorduk 'Vay anasını adamların vatandaşı ne kadar kıymetli’ diyorduk. Şimdi milli atletimiz Londra’da rahatsızlanıyor, ambulansımız alıp getiriyor. TIR şoförümüz Kazakistan’da kaza yapıyor, alıyor ülkemize getiriyoruz. Cibuti’de Kızılay görevlilerimiz yaralanıyor, ambulans gidiyor, görevlilerimiz getiriyor ülkemize. Ey Kılıçdaroğlu sen Cibuti’nin nerede olduğunu bilir misin? Bu kardeşiniz, Sudan’da 200 yataklı, devletimizin yaptığı, ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı modern hastanenin açılışını yaptı. Sudan’ın, Niyala’nın, Hartum’un nerede olduğunu ey Bahçeli sen bilir misin? Önümüzdeki Nisan ayında Somali’de yaptığımız modern hastanenin açılışını yapacağım. Orada da ay yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor. Milliyetçilikse milliyetçilik bu, büyük Türkiye ise büyük Türkiye bu" diye konuştu.

Kütahya'da 700 yataklı şehir hastanesi

Bakan Müezzinoğlu, Kütahya'ya yapılması planlanan 700 yatak kapasiteli şehir hastanesi projesinin Yüksek Planlama Kurulu'na (YPK) sunulduğunu kaydetti.

Bakan Müezzinoğlu şöyle konuştu: "Başbakanımızın talimatı var. Hastane inşaatına bu yıl içeresinde başlanacak. 700 yataklı kapasiteli şehir hastanesi YPK'nın onayına sunuldu. Bakanlık olarak, YPK'dan onayı alır almaz ihale sürecini başlatacağız. Kütahya şehir hastanesini 3 yıl, en geç 4 yıl içinde hizmete açmış olacağız. Ama asıl hedefimiz 2017 yılının başında hastaneyi halkımızın hizmetine sunmak. Bu arada, Simav'a yapılacak olan hastane şimdiye kadar bitmiş olacaktı. Ama yerel yöneticilerin engellemesi yüzünden hala inşaatına başlanamadı."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler