YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Müezzinoğlu: 'Kan anonsu yapanlar provokatörlerdir'
Mehmet Müezzinoğlu: 'Kan anonsu yapanlar provokatörlerdir'
13 Ekim 2015 16:39
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ankara'daki terör saldırısının ardından, iki saatlik acil yaşatabilme sürecinde, kan anonsu yapanların provokatör olduklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bursa'da Yıldırım Belediyesince yaptırılan Temenyeri Kapalı Pazaryeri ve Otoparkı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, milletin kardeşliğine, birlik ve beraberliğine, demokrasiye olan tutkusuna karşı cumartesi günü Ankara'da yapılan terör saldırısını lanetlediğini söyledi.

Milletin acısını gönülden paylaştığını dile getiren Müezzinoğlu, "Bu terör eyleminin gerek üst aklına, uygulayıcılarına, her halükarda bu ülke ve bu millet en ağır bedeli ödetecek güce sahiptir. İnşallah en kısa zamanda milletimizin birlik ve beraberliğine, demokrasimizin geleceğine ve bu anlamda kardeşçe gelecek hayallerimizin karartılması adına işlenen bu cinayet ve terör eyleminin üstesinden hep birlikte geleceğiz" diye konuştu.

"Bugün itibariyle hastanelerimizde 131 hastanın 51'i yoğun bakımda" diyen Müezzinoğlu, bu hastaları şifayla sevdiklerine kavuşturabilmenin mücadelesini verdiklerini anlattı.

Farklı siyasi tercihler, dünya görüşleri, yaşam tarzları olsa da herkesin aynı bayrağın, aynı vatanın evladı, aynı cumhuriyetin vatandaşı olduğunun altını çizen Müezzinoğlu,  şunları kaydetti:

"Bu terör eylemi sonrasında yine terör odaklarının amacına uygun hareket edenleri, provokasyon yapanları kınıyorum. Provokasyonlardan bir tanesi, o iki saatlik acil yaşatabilme sürecinde, kan anonsu yapanlar provokatörlerdir. Kan ihtiyacımızın olmadığını ısrarla söylememize rağmen 'Hastanelere olabildiğince kan bağışı için gelsinler, bizim yaşatmak için uğraştıklarımızı, hizmet verenleri engelleyelim ve orada ölüm sayısı artsın' diye... O iki provokatör tespit edilmiştir. Bu iki provokatörün biri sağlıkçı değildir, basın ve medya eğitimi görmüş provokatör biridir. Diğeri de Ankara ile, hastanelerimizle alakası olmayan Karadeniz'den gelmiş bir provokatördür. Oradaki amaç, duyguları tahrik ederek, hizmetin aksaması, ölü sayısının artmasıdır. Kelimeyi seçerek söylüyorum; bunlar haindir, provokatördür."

Provokatörlerle ilgili gerekli hukuki sürecin başlatıldığı bilgisini veren Müezzinoğlu, ambulansların geç geldiği ve kan ihtiyacı olduğu söylentileriyle kaos oluşturulmak istendiğini söyledi.  Müezzinoğlu, ilk 10 dakika içerisinde olay yerine 21 ambulans ekibinin geldiğini bildirdi.  

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler