YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Müezzinoğlu: 'Dünyaya örnek bir lider'
Mehmet Müezzinoğlu: 'Dünyaya örnek bir lider'
30 Kasım 2013 18:08
Mehmet Müezzinoğlu, 'Bugün dünyaya örnek olunacak bir ülke yönetimine ve dünyaya örnek bir lidere sahibiz' dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren çok büyük badireler atlattığını, ancak buna rağmen yılmadan başarı ile yoluna devam ettiğini belirterek "Bugün dünyaya örnek olunacak bir ülke yönetimine ve dünyaya örnek bir lidere sahibiz" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün Afyonkarahisar’a gelen Bakan Müezzinoğlu, bugün partisinin Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ’47. İl Danışma Meclis Toplantısı’na katıldı. Yaklaşan yerel seçimler öncesi kentte yapılan seçim çalışmalarının değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Müezzinoğlu, AK Parti’nin kuruluşundan bu yanan ilke edindiği ‘Milletin partisiyiz’ felsefesinden ödün vermediğini ve bu sayede üst üste 3 defa iktidar olduklarını söyledi. Konuşmasında teşkilat üyelerine seslenen ve yaklaşan yerel seçimler öncesi kesinlikle parti içi karışıklıklara meydan verilmemesi gerektiğini dile getiren Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Çalışmalarımızı millet odaklı, millet merkezli yapacağız ki kuruluş günümüzdeki yol felsefemizin hak ve hukukunu koruyalım, geliştirelim. O günden bugüne bu anlamda hangi güçlü dinamiği koyduysak, o güçlü dinamik bizi her geçen gün bizim iktidarda güçlenmemizi sebep oldu. Çok zor şartlardı, çok olumsuzluklar ve çok karanlık senaryolar vardı. Ama AK Parti, ‘Ben milletin partisiyim’ dediği için genel başkanımız, ‘ben millet için varım’ dediği için ve onun kurucuları, ‘millete hizmet için varız’ dediği için o karanlık tablodan millet AK Parti’yi 3 Kasım 2002’de yüzde 34.5 oy oranı ile tek başına iktidar yaptı. Neredeyse Anayasa değişikliği yapacak gücü de verecek kadar inandı ve güvendi. Niye? ‘Milletin partisiyiz’ dediğimi için” şeklinde konuştu.

“Örnek bir lidere sahibiz”

AK Partinin kuruluşundan itibaren çok büyük badireler atlattığını, ancak buna rağmen yılmadan başarı ile yoluna devam ettiğinden de bahseden Sağlık Bakanı Mehmet Bakan Müezzinoğlu, “Geçtiğimiz bu 13 yılı bitirdik parti kurulalıdan bugüne. Çok önemli badireler atlattık. Kimsenin bunlar nasıl oldu diye geriye dönüp baktığımızda hakikaten biz bu kadar badireyi nasıl atlatmışız diye düşündüğümüzde bizim gücümüzle olmadı. Bizim samimiyetimizin sonucunda oldu. Samimiyetimiz, milletimizin duaları, milletimizin desteği, milletimizin sahiplenmesi, kapalı kapılar arkasında senaryo çizenlerin plan yapanların planlarını bozdu ve çok şükür ki bugün dünyaya örnek olunacak bir ülke yönetimi dünyaya örnek bir lidere sahibiz.

Recep Tayyip Erdoğan. Bu ülke insanı bizi bekliyordu, buldu. Ve bırakmıyor inşallah bırakmayacak. Dünya insanlığı da bizi bekliyor ve bizi bulanlar milletler artık bırakmıyor. 10 Kasım vesilesiyle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla Selanik’teki evine gittik. Anma törenlerinden sonra bir grup o bölge insanı ve mübadillerle Selanik’i gezelim dedik. Bir Yunanlı rehber var. Yunanlı rehber bize Selanik’in Osmanlı dönemini falan anlatıyor. Rehbere bir ara ‘Buralarda Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl bakıyorlar?’ diye sordum. Bana ’Seçime girse yüzde 70 ile seçimi alır’ dedi. İşte tablo ortada” diye konuştu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler