YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Metiner,: "Gurur duyucağına rahatsız oluyorlar"
Mehmet Metiner,: "Gurur duyucağına rahatsız oluyorlar"
23 Şubat 2015 12:48
AK Partili Mehmet Metiner, Şah Fırat operasyonuna karşı çıkanları eleştirdi.

Toprak kaybı iddiasını bulunanların, tarih bilgisine bakılması gerektiğini söyleyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, "Operasyondan gurur duyacaklarına rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

Metiner, Şah Fırat operasyonu sonucu Süleyman Şah Türbesi'nin yerinin değiştirilmesi hakkında konuştu. Metiner, operasyonu Türkiye'nin toprak kaybettiği şeklinde yansıtmaya çalışan CHP'lileri ve paralel yapıyı sert bir şekilde eleştirdi.
 
Türkiye'nin toprak kaybettiğini söyleyenlerin tarih bilgisine bakmak gerektiğini kaydeden Metiner, "Türkiye'yi birileri bir takım provokasyonlarla savaş ortamına çekmek istiyordu. Biz derin bir sağduyu ile operasyon yapıyoruz, oradaki hakimiyat hakkımızı tekrar koruyoruz, Türkiye'yi o bataklığın dışına çıkarıyoruz, Türkiye üzerine plan yapanların oyunununu bozuyoruz, muhalefetimiz bundan gurur duyucağına rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

Paralel medyanın AK Parti'ye muhalefet edeceğim derken Türkiye düşmanlığı yaptığını söyleyen Metiner, "IŞİD gelseydi Süleyman Şah Türbesi'ne saldırsaydı ne olurdu? O zaman da hesap soracaklardı. Niye Türk ordusunun saldırmayacağı sorgulanacaktı. Böyle bir durum olsaydı bundan kim kazanç sağlardı?" ifadelerini kullandı.

Metiner, bu açıklamaları Kanal 24 televizyonuna yaptı.

16:55
 // mustafa
Gizlilik içinde işi başardık ya, adamlar başka taraftan vurmaya çalışıyor....
23 Şubat 2015 16:55
13:40
 // ×××
meclisin yuz karası...
23 Şubat 2015 13:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler