YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Metiner: Adıyaman'a yazık ediyorlar
Mehmet Metiner: Adıyaman'a yazık ediyorlar
23 Temmuz 2015 07:16
Adıyamanlı olan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, hem PKK’nın hem de IŞİD’in Adıyaman’ı ele geçirmek istediğini söyledi.

Diyarbakır’daki HDP mitinginin ardından Suruç’taki bombalı saldırı da Adıyamanlı bir kişi tarafından gerçekleştirildi. Adıyamanlı olan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ise hem PKK’nın hem de IŞİD’in Adıyaman’ı ele geçirmek istediğini söyledi.

Habertürk TV’ye değerlendirmede bulunan Metiner, “Adıyaman üzerinden algı operasyonu yapılıyor. Buradan PKK’ya da katılım oluyor. Zaten PKK da Adıyaman’ı fethedilmesi gereken yerler arasında görüyor. Ve Kandil’den bu yönde bir karar alındı. PKK etnik kimlik üzerinden, IŞİD de dindar ve muhafazakâr yapısı üzerinden burayı ele geçirmek istiyor. İki terör örgütü de Adıyaman’ı terör’ün yatağı gibi gösteriyor. Adıyaman’a yazık ediyorlar” dedi.

‘OYNANAN BİR TEZGÂH VAR’

Adıyamanlı biri olarak memleketinin bu şekilde anılmasına üzüldüğünü dile getiren Metiner, şunları söyledi: “Her iki zihniyeti de lanetliyorum. Adıyaman farklılıkların bir arada yaşadığı bir kenttir. Ama bu farklılıkların oluşturduğu fay hattı üzerinde bir oyun oynanıyor. Burada Adıyaman üzerinden oynanan bir tezgâh var. Al birini vur ötekine... Alevi’si, Sünni’si, Kürt’ü, Türkmen’iyle; Adıyamanlıları kentimize sahip çıkmaya ve huzurun bozulmasına izin vermemeye çağırıyorum. Bir kez daha her iki örgütün bu zihniyetini lanetliyorum.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler