YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Haberal hapiste çürüyor!
Mehmet Haberal hapiste çürüyor!
13 Nisan 2013 17:36
Zonguldak’ta açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazreti Ali’nin sölerine vurgu yaparak, Mehmet Haberal mesajı verdi.

Zonguldak’ta açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazreti Ali’nin; “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözünü hatırlatarak, "Mehmet Haberal bütün mal varlığını eğitime harcamış bir isim. On binlerce öğrenci yetiştirmiş. Yani bırakın bir harf öğretmeyi; binlerce harfi, düşünceyi, ideali öğretti. Ve o öğrenciler, bugün Türkiye'nin her tarafında hayat kurtarıyor. Çoğu doktor oldu. Bu insanı biz hapishanelerde çürütüyoruz" dedi.

Zonguldak’ta açılışını yaptığı Atık Su Arıtma Tesisi’nin kumanda merkezindeki gezisinin ardından Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Ergenekon Davası’nın tutuklu sanığı ve CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile ilgili sorusuna cevap verdi. Açıklamasının başında Kutlu Doğum Haftası'nda bulunulduğunu belirten Kılıçdaroğlu, dördüncü halife Hazreti Ali'nin; “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözünü hatırlattı. Kılıçdaroğlu, “Mehmet Haberal bütün mal varlığını eğitime harcamış bir isim. On binlerce öğrenci yetiştirmiş.

Yani bırakın bir harf öğretmeyi; binlerce harfi, düşünceyi, ideali öğretti. Ve o öğrenciler, bugün Türkiye'nin her tarafında hayat kurtarıyor. Çoğu doktor oldu. Bu insanı biz hapishanelerde çürütüyoruz” diye konuştu.

Özgürlük ve demokrasi söylemlerinin arttırılması çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“4 yıldır bir bilim insanının, bir düşünce insanının hapishanelerde tutulması, demokrasimiz açısından son derece büyük bir ayıptır. Bu ayıba ben tahammül edemiyorum.

Zonguldaklılar da tahammül edemiyor. Hapishanelerde aydın sayısının artması, o ülkelerde demokrasinin olmadığını gösterir. Demokrasinin sorunlu, sıkıntılı olduğunu gösterir. Şu anda Türkiye’deki tablo maalesef bu. Çağdaş hiçbir ülke Türkiye’de demokrasi olduğunu düşünmüyor zaten. O tren kaçtı. Biz yeniden demokrasi ve özgürlük söylemlerini daha sıklıkla dile getirmeliyiz. Bunu yapabilirsek, Haberal da, diğer milletvekilleri de görevlerinin başına dönerler.”

 

İHA

23:53
 // Alma mazlumun ahını
Ya şaka maka bu adamı ti ye aliym derken, gözüme süsbiberi turşusunun suyu kaçtı. Yıkadım hala geçmedi. Tövbe tövbe.. Cidden bildiğin süs biberi. Kuyruğunu koparayım derken foşurt! Direk göze.. Meğer biberin içi acı su doluymuş. Dersimi aldım arkadaş....
13 Nisan 2013 23:53
20:32
 // Ah canıııım..
O kadar üzüldümki aha bak ' bir damla göz yaşım buraya damladı. Vah vah vah... O değil de canım accayip şöyle bol acılı çiğ köfte çekti. Ya tamam soğan doğruyordum belli etmeyin....
13 Nisan 2013 20:32
17:52
 // Şeytan da bir öğretmendir
İblis hayatını eğitim ve öğretime cehennemde yanma pahasına adamıştır. Ama şeytan, kötülük muallimidir. Yani anlayacağınız Şeytanı bulsam madalya takacam. Kerata nerde oluyor, nerde bitiyor belli olmuyorki. Laf aramızda esrarengiz abi rolünü çok sevmiş. Şeytan kulağına (tık tık) kurşun....
13 Nisan 2013 17:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler