YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Görmez: Paralel Yapı meselesinde çok zorlandık
Mehmet Görmez, "Paralel Yapı meselesinde Diyanet tarihinde gerçekten çok zorlanılmıştır. Diyanet'in tarihinde de benzeri yoktur. İslam tarihinde de benzeri yoktur. Çünkü farklıdır. İnanç, ahlak ve eğitim diye yola çıkılmıştır" dedi.
Mehmet Görmez: Paralel Yapı meselesinde çok zorlandık
26 Ağustos 2015 / 11:00 Güncelleme: 26 Ağustos 2015 / 12:42

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Kanal A'da yayınlanan Türkiye'nin Seçimi programına konuk oldu;  Gazze ziyareti, Kudüs, Mescid-i Aksa, Paralel Yapı ve IŞİD hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Görmez'in açıklamalarından satır başları:

Paralel Yapı meselesi: Hangi rüya Kur'an ve sünnetin önüne geçebilir?

"Paralel Yapı meselesinde biz Diyanet İşleri Başkanlığı tarihinde gerçekten çok zorlanmıştır. Diyanet'in tarihinde de benzeri yoktur. İslam Tarihinde de benzeri yoktur. Çünkü farklıdır. İnanç, ahlak ve eğitim diye yola çıkılmıştır. Ama uluslararası politik bir aktöre dönüşme kararında birincisi kardeşlik, yara almıştır. İkincisi İslam Dini bundan çok zarar görmüştür.

Biz bunun cami hizmetine bulaşmaması için, cemaatin arasında bir bölünmeye yol açmaması için gerçekten çok büyük bir çaba içerisinde olduk. Ama yanlışa da yanlış dedik. Çünkü hakikat hiç kimsenin tekelinde değildir. İslam'ın teolojisi bellidir. Kaynakları bellidir. Başka bilgi kaynakları ile başka şeyler inşa edilemez.

Milletle, bu bir hayır müessesi ise, bu bir sivil toplum müessesesi ise ve kendi yapısını da çiftçinin işçinin alın teri ile kazandığı kuruşlar üzerine bina etmişsse, her biri ile bir anlaşması vardır. O anlaşmaya göre benim sınırlarım bu toplumun imanına, ahlakına, ilmine irfanına hizmettir. Siz toplumdan aldığınız bu hayır hasenatı politik, bir güce dönüştürüp uluslararası alan da da bunu böyle ima ettiğin,z zaman o zaman farklı şeyler ortaya çıkıyor."

"Başımızdaki insan ne hata ederse bu hatanın bir hikmeti vardır" Bu İslami değildir. Mutlaka bir hikmeti vardır. Efendim, 'Peygamberimizle görüşüyor, şöyle rüyalar görüyor vs. Bunların İslam nazarında hiçbir geçerliliği yoktur. Kur'an ve sünnet dururken kimin haddine? Hangi rüya Kur'an'ın ve sünnetin önüne geçebilir. İzleyen bütün kardeşlerimden istirham ediyorum. Bunu artık bir bölünme, parçalanma ve nefret konusu olmaktan çıkarın."

HARİKA!...
 // Yahya RAMİ
Bu günlerde aldığım en güzel haber bu! Bu konuda emeği geçenlerden ve maddi manevi gayret gösterenlerden Allah (cc) razı olsun! Rabbim tüm müminlere, Efendimiz'in (SAV) miraçtaki durağı ve müslümanların ilk kıblesi bu kutlu beldeye ziyarette bulunmayı nasip etsin!...
26 Ağustos 2015 Çarşamba 08:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler