YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Bekaroğlu'ndan 'Müslümanlık soldur' yorumu
Müslümanlığın özgürlükçü olduğunu vurgulayan CHP'li Mehmet Bekaroğlu, "Hadi ben solcu olmayayım, niye sağcı oluyor ki Müslümanlar" dedi.
Mehmet Bekaroğlu'ndan 'Müslümanlık soldur' yorumu
18 Mayıs 2015 / 23:18 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 08:54

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı iken 2013 yılının Eylül ayında kurultayda CHP’ye katılan ve dindar kimliğiyle tanınan Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun kendisini partiye davet ederken verdiği "Kimlik siyasetini bırakıyoruz" sözünü, yerine getirdiğini düşünen Bekaroğlu, Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'e şunları söyledi;

Müslümanlık sağ değil sol

"Benim okuduğum Müslümanlık, özgürlükçü ve adaletçidir. Sosyal demokrasinin de en temel ilkeleridir bunlar. O taraftan baktığınızda illa ki bir yere oturtacaksanız sol çıkar. Şimdi hadis diyor ki 'İşçinin alnı kurumadan hakkını verin'. Eğer Peygamber’in söylediğini esas alacaksak, tedbirler alınmadığı ve madenler denetlenmediği için 301 madenciyi gömen zihniyet mi Müslüman zihniyettir, işçinin hakkını, hukukunu koruyan mı? Hadi ben solcu olmayayım, niye sağcı oluyor ki Müslümanlar?"

 // mehmet cakmak
slm ben adanadan mehmet aslen bingol liyim hic bir parti uye degim ve onun icin ne basbakan nede cumhur bsskani cun okadar e.mel atiyorum kimse ilgilenmiyor ve bosum barc gilaga dayanmis kaymakam 3 .400tl vermis onuda cik goruyor ve citcilere her destegi veriyor ama ben 25 sene calistum sogortsiz iste simdi sigortasj...
19 Mayıs 2015 13:34
Müslümanlık "sağ"dır "sağ".!!!
 // Adem
Hiç meal de mi okumadın be bekâr adam.??? Sağı solu orada görürdün....
19 Mayıs 2015 Salı 04:31
Görürüz...
 // yok yok
O zaman Allah, seni amel defteri sol tarafından verilenlerden eylesin....
18 Mayıs 2015 Pazartesi 23:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler