YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Bekaroğlu, neden CHP’ye geçti?
Milli Görüş’ten CHP’ye geçen Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu neden CHP’ye geçtiğini anlattı. Bekaroğlu, “Rövanş alma dönemi bitsin diye CHP’deyim.” dedi.
Mehmet Bekaroğlu, neden CHP’ye geçti?
10 Eylül 2014 / 20:01 Güncelleme: 10 Eylül 2014 / 20:03

Yıllarca Milli Görüş partilerinde görev yapan ve son yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden Rize Belediye Başkan adayı olan Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, sağ zihniyetten sol zihniyete neden geçtiğini Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a anlattı.

Bekaroğlu, “Rövanş alma dönemi bitsin diye CHP’deyim.” ifadesini kullanarak “Partiler arası rövanş duygusunun sonu yok. Yaklaşımlarıyla, politikalarıyla rövanş duygusuna son verecek olan parti CHP’dir.

Tayyip Bey böyle bir şey yapmaz. Çünkü işin sürdürücüsü ve kazananı o. Tayyip Bey muhafazakâr insanları sürekli korkutuyor. İktidar elimizden giderse yeniden yaşam tarzına karışacaklar, diye. Ben rövanş alma dönemi bitsin diye CHP’deyim.” diye konuştu.

Bekaroğlu, CHP’nin rövanş duygusuyla hareket etmeyeceğine ve özgürlük alanlarının genişletilmesine sahip çıkacağına insanları ikna ederse; kimlik siyasetinin gündemden düşeceğini belirti ve geniş bir kesimin oylarının Erdoğan’ın elinden gideceğinin söyledi.

20:52
 // Ramazan Avcı
Ak partiye katıldı diye Numan Kurtulmuş'a hakkını helal etmeyeceğini söyleyen Mehmet Bekaroğlu saadet partililerle nasıl helalleşecek....
10 Eylül 2014 20:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler