YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Bekaroğlu: "HDP'ye şans verelim"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, HDP'nin elde ettiği siyasi başarının PKK tarafından baltalandığını belirterek, "HDP'ye şans verelim" dedi.
Mehmet Bekaroğlu: "HDP'ye şans verelim"
03 Eylül 2015 / 09:30 Güncelleme: 03 Eylül 2015 / 10:54

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu; resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada şu fiadeleri kullandı:

"ATEŞKESİ BOZAN PKK OLDU"

"Kimse kimsenin aklını hafife almasın; daha Suruç olmadan ateşkesi bozan, savaş ilan eden PKK oldu. Uykuda iki polisi öldüren de."

"Sivil siyasete, Meclis'te çözüme darbe vuran, HDP'yi açığa düşüren KCK oldu. Bunları görmeden ve kabul etmeden doğruyu bulamayız."

ch1-001.jpg

"PKK'NIN TAVRI SAVAŞ İSTEYENLERE YARIYOR"

"Arkadaşlar; eğer ayrılma değil de amaç hak ve özgürlükler elde etmekse hala niçin silah kullanılıyor? Buna bir cevap vermek gerekir."

"Bir şey daha; sizinkinden farklı şeyler söyleyeni toptan reddediyorsunuz? Böyle yapınca; AKP'den farkınızın kalmadığını görmüyor musunuz?"

"Ben AKP savaş istemiyor demiyorum; PKK'nin "ateşkesi bitiriyoruz" demesi savaş isteyenlere yarıyor DİYORUM..."

"KÜRT SİYASİ HAREKETİ ŞİDDETİ BIRAKMALI"

"1. Tekrar ediyorum. Kürtler ayrılmak istemiyorlarsa, talepleri, eşit yurttaşlık, hak ve özgürlüklerse silah kullanmak saçmadır, yanlıştır."

"2. O nedenle Kürt siyasi hareketi kesin bir dille şiddet kullanmaktan vazgeçtiğini açıkça ilan etmeli, silah bırakmalı."

"3. Kürt meselesi, eşit yurttaşlık temelinde Kürtlerin tüm hakları teslim edilerek TBMM zemininde derhal çözülmeli."

"HDP'YE, BARIŞA ŞANS VERELİM"

"4. Bunun için HDP'nin Mecliste olmasının hayati önemi var... PKK, son eylemleri ile bunu sabote etti."

"5. AKP'nin savaşı istemesi ayrı bir tartışma konusudur; KCK açıklamaları, PKK eylemleri AKP'nin amacına hizmet etti, HDP'yi açığa düşürdü."

"Bir şey daha söyleyip şimdilik çekiliyorum. İki tarafın da savaş yanlıları saldırıyor; karalıyor, küfrediyor, hakaret ediyor."

"Barışa şans verelim, sivil siyasete, HDP'ye şans verelim; Meclis zeminini savunalım."

"Bu gerçekten SON... Türk- Kürt anneleri artık çocuklarını vermek istemiyor. Barış şimdi...! ÖLMEK İSTEMİYORUZ... Savaşsız ÇÖZÜM...!"

bekaroğlu söyledi...
 // yotik
biz de inandık......
03 Eylül 2015 Perşembe 16:01
KAYPAKLIK
 // DADAŞ
CHP ye geçenler ve O Fikri Savunanlar Nedense Hep Keserle Çalışıyorlar Hiç Testereyle Çalışan Yok Peki sayın Bekaroğlu Şehit Olan Polis ve Askerlerimize Niye Bir Şans Verilmedi Muhtemel Şehit Olacak Güvenlik Güçlerimize Niye Bir Şans Verilmiyor da Arkasını PKK PYD KCK Gibi Alfabetik terör Örgütlerine Yaslayan HDP ye Şans Veriyorsunuz Yoksa İttifakınız Yenilendi Yine Aynı Oyunu Oynayarak Ülkeyi Çıkmaza mı Sokmak İstiyorsunuz Yazıklar Olsun Sizin Siyasetinize ve Koltuk Sevdanıza. ...
03 Eylül 2015 Perşembe 14:19
siyasetcinin iyi si var diyenin...........
 // Kara Murat
.......................
03 Eylül 2015 Perşembe 13:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler