YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Ali Şahin'den seçim açıklaması
Mehmet Ali Şahin'den seçim açıklaması
07 Nisan 2014 13:18
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Erdoğan'ın adaylığı halinde ilk turda cumhurbaşkanı seçilebileceğini söyledi. Şahin, Abdullah Gül'ün de Başbakan olabileceğini belirtti.

CNN Türk'te gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan'ın adaylığı halinde ilk turda cumhurbaşkanı seçilebileceğini söyleyen Şahin, Abdullah Gül'ün de Başbakan olabileceğini belirtti. Şahin, başkanlık sistemine ilişkin soruyu da "Türkiye ister istemez bu noktaya gelecek" dedi.

"16 yıldır Amerika'da bulunan Fethullah Gülen'in iadesine yönelik hükümet ABD'ye resmen başvurdu mu?" sorusuna Şahin, "Şu anda böyle bir dosya yok" yanıtını verdi. Şahin, "Kendi iradesiyle gelmesi daha şık olur" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Anayasa Mahkemesi'nin Twitter ile ilgili hatalı karar verdiğini savundu. Şahin, "Tüm hukuk yolları tüketilmeden yüksek mahkeme böyle bir karar vermemeliydi" şeklinde konuştu.

Mehmet Ali Şahin, Anayasa Mahkemesi'nin Twitter ve Youtube kararlarını, "Twitter kararı yanlıştır. Kararın, yol olmasından endişe duyuyorum" sözleriyle değerlendirdi.
Olağan hukuk yolları tüketilmeden Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapılamayacağını söyleyen Şahin, mahkemenin de başvuruları reddetmesi gerektiğini söyledi. Şahin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a, "Bu karar yeniden değerlendirilmeli" çağrısında bulundu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler